logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Чим небезпечна краснуха для вагітних

Краснуха вірусне захворювання, яке особливо небезпечне для вагітних та для малюків в утробі. Краснуха відноситься до групи TORCH-інфекцій – хвороб, які викликають серйозні вади розвитку і навіть загибель плода.

Заразитися краснухою можна, контактуючи з хворим, при цьому інфекція досить підступна, оскільки її джерело стає небезпечним для оточуючих ще за тиждень до прояву висипу – основного симптому, за яким можна запідозрити наявність хвороби, зазначають лікарі. Крім того, часто краснуха може протікати безсимптомно або з маловираженими і нехарактерними ознаками.

Загальні симптоми краснухи:

• Висип – червоні цятки, які спочатку з’являються на обличчі, а потім поширюються далі по тілу. Висипання не тримаються на тілі довше тижня і не залишають слідів.

• Збільшення, хворобливість лімфовузлів, переважно тих, які розташовані на шиї, за вухами.

• Температура, слабкість, головний біль.

• Рідше біль у горлі і кон’юнктивіт.

Вплив на вагітну

У майбутніх мам захворювання може протікати виражено або зовсім непомітно, без явних ознак. Краснуха у жінок в положенні нерідко стає причиною завмирання вагітності, викидня або розвитку ускладнень в пологах.


Краснуха у вагітних може спровокувати викидень

Вплив на плід

Найбільша небезпека для плоду виникає у разі зараження мами в першому триместрі вагітності: чим раніше, тим гірше. Після 20 тижнів ризик для малюка зменшується.

У більшості випадків проникнення інфекції в ембріон закінчується його загибеллю. Якщо ж дитина виживає, то у нього розвивається вроджена краснуха, для якої характерні:

• сліпота;

• глухота;

• вади серця.

Такі дітки, як правило, народжуються з недостатньою вагою і зростом, уповільнений фізичний розвиток зберігається і в подальшому. Зокрема, у таких діток виникають проблеми з нервовою системою, психікою і інтелектом. Якщо спочатку у новонародженого відсутні явні ознаки хвороби, то з часом вони можуть виявитися у вигляді різних неврологічних симптомів – судом, напруги тім’ячка, гіпертонусу м’язів.


Дитинка народжується із вродженою краснухою

Обстеження та лікування вагітних жінок

Всіх вагітних жінок обстежують на наявність у них антитіл до вірусу краснухи. Як правило, це робиться два рази для визначення активності інфекційного процесу.

Краснуха і аборт

Жінці, котра захворіла на краснуху на самому початку вагітності (до 12 тижнів), лікарі після ретельного обстеження і достовірного підтвердження діагнозу, рекомендують робити аборт.

Профілактика

Найкраща профілактика краснухи – вакцинація. Важливо пам’ятати, що до вагітності слід готуватися: заздалегідь пройти повне обстеження організму, здати аналізи на TORCH-інфекції та у разі необхідності зробити щеплення. Не варто опиратися на свої дитячі спогади або спогади мами про те, що колись у вас була краснуха, наявність імунітету до захворювання має бути підтверджено достовірним способом – спеціальним аналізом крові.

Якщо ж вагітність настала, а дослідження показали, що захисту від краснухи немає, слід всіляко уникати контактів з дітьми, так як саме від них і заражаються дорослі.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO