Ukraine

Чоловіки загубилися в катакомбах під Одесою: чому це сталося та як їх врятували за півтори доби

В одеських катакомбах люди губляться регулярно.

Двоє чоловіків, які загубились у катакомбах у селі Холодна Балка під Одесою, блукали під землею півтори доби. Вони пішли гуляти підземними галереями й не знайшли виходу. Ситуацію ускладнювало те, що вони мають порушення слуху і мовлення. А в темряві навіть між собою не могли спілкуватись.

Відео про мандрівки одеськими катакомбами четверо молодих чоловіків побачили у соцмережі та захотіли повторити. У штольні подалися без підготовки. Не взяли навіть води.

"Район катакомб великий. Це Холодна Балка, там більше 120 км. Температура плюс 13. Звичайно, волого. Через деякий час людина починає замерзати", - каже спелеолог, керівник ГО "Пошук" Української спелеологічної асоціації Ігор Грек.

Мандрівники зрозуміли, що заблукали, дуже швидко. Дивом під землею їм вдалось зловити мобільний сигнал, вони відправили смс рідним. Поліція, рятувальники та "швидкі" помчали на допомогу. На місце навіть покликали групу волонтерів-спелеологів.

У темряві четверо друзів ще й не чули один одного. Навіть мовою жестів без світла спілкуватись було важко.

Аби швидше знайти вихід, друзі вирішили розділитися. Двоє лишились на місці, ще двоє пішли навмання і за кілька годин знайшли вихід. Вони показали пошуковцям напрямок, де залишили двох друзів. Ті вже ледь трималися.

"Вони там по району розкидали папірці, відзначаючи, де вони були, як хлібні крихти. Але так як вони робили це досить хаотично, відразу за ними пройти не можна було", - пояснює член ГО "Пошук" Української спелеологічної асоціації Олег Піщурніков.

Відео У підземних катакомбах під Одесою загубилися чоловіки із вадами слуху і мовлення

Загубилися у катакомбах: під Одесою врятували двох чоловіків, які пішли гуляти підземними галереями й не знайшли виходу. Ситуація ускладнювалась тим, що вони - з порушеннями слуху і мовлення. Не чуючи один одного, та не маючи змоги покликати на допомогу, під землею вони провели півтори доби.    

У підземних катакомбах під Одесою загубилися чоловіки із вадами слуху і мовлення

Після кількох годин блукання підземними галереями у хлопців сіли акумулятори ліхтарів та телефонів і вони опинилися у повній темряві. Знесилені годинами блукань, врешті вони заснули.

"Тут легко заблукати. Деякі частини катакомб загрожують обваленням. Людина без світла не може рухатися по катакомбах і може загинути", - додав спелеолог Ігор Грек.

На них пошуковці вийшли за дві години. Загалом мандрівники провели під землею півтори доби. Вийшли неушкодженими. Хіба що дуже змерзли.

В одеських катакомбах люди губляться регулярно. Здебільшого - молодь та підлітки, які прагнуть гострих вражень. Під землю йдуть зазвичай без досвічених гідів.

Як врятовані чоловіки почуваються зараз, дізнатися не вдалося. У спілці людей із вадами слуху їхніх імен не розголошують. Втім відомо, що родичам мандрівників, які чекали під входом в катакомби понад добу, знадобилася допомога психологів.

Спелеологи вкотре застерігають – якщо вже потяг до підземних пригод такий нестримний, спускатись в катакомби можна лише у супроводі досвічених фахівців.

Football news:

Pamakana Interesting man UTD
Karasev is scheduled for the young boys-Tirana match in the Europa League
Les Ferdinand: the Decision to take a knee was very powerful, but its impact has decreased. The message is lost
Vidal said goodbye to Barca: Proud to have worn this shirt and played alongside the greats
Sporting renamed the Academy in honor of Ronaldo
Suarez will receive 9 million euros a year at Atletico
Liverpool will not buy anyone else in this transfer window