Надмірна вага в азіатських країнах – явище дуже рідкісне, і тому є кілька причин.

Азіатська кухня має все більше прихильників у різних країнах. Її популярність дозволяє спробувати страви Азії повсюдно. На полицях магазинів можна знайти всі інгредієнти, необхідні для приготування традиційних азіатських страв. Надмірна вага в азіатських країнах — явище дуже рідкісне, і тому є кілька причин, про які ми й поговоримо, інформує Ukr.Media.

Рак і серцево-судинні захворювання зустрічаються не так часто, як в Європі чи Америці. Експерти з всесвітньої організації охорони здоров'я кажуть, що це багато в чому пов'язано з правильною дієтою та інгредієнтами, з яких готуються страви.

Мистецтво смаження

Азіатські страви відносно жирні, крім того, м'ясо, рибу та овочі смажать у фритюрі. Ключовим моментом є вибір жиру і техніки смаження, тому що, на відміну від європейської кухні, тут використовується не вершкове масло, а рослинне — соєве і кунжутне. Вони багаті здоровими жирними кислотами, корисними для здоров'я, прискорюють обмін речовин і знижують рівень шкідливого холестерину в крові.

Крім того, більшість страв смажаться в воці — швидко і на дуже високій температурі. Готові продукти зберігають велику частину своїх поживних речовин.

Риба є основою

Одним з основних інгредієнтів азіатської кухні є морська риба, яка багата жирними кислотами омега-3. В доповнення до риби азіатські страви також включають домашню птицю, зазвичай качку або індичку і, рідше, курку, тому що це м'ясо вважається не дуже хорошим із-за великої кількості непотрібних антибіотиків.

Рис — не тільки легко засвоюваний, але і корисний

Рис забезпечує організм людини великою кількістю складних вуглеводів, які повинні бути основним джерелом енергії. Це цінне джерело калію, так що вживання його допомагає регулювати кров'яний тиск, а завдяки вмісту в ньому магнію заспокоює нерви та покращує концентрацію уваги.

Крім того, рис містить залізо і цинк, які сприяють підвищенню імунітету. Багатством рису є також вітаміни групи В, що регулюють роботу нервової системи та вітамін Е, який захищає організм від вільних радикалів.

Спеції та добавки, які корисні для травлення

В азіатській кухні переважають виразні, пряні спеції — перець чілі та імбир, які допомагають травленню і спалюванню жиру. Часник регулює рівень холестерину в крові та має бактерицидну і протипухлинну дію. Гриби шиітаке мають аналогічну властивість, а м'ята і коріандр надають заспокійливу дію. Однак улюблена спеція жителів Азії — це лимонна трава, яка стимулює та оживляє.