logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Чому може не бути спецпредставника США з питань України

Спецпредставника США з питань України може не бути. Цю посаду, яку два роки займав Курт Волкер, взагалі думають ліквідувати. І це при тому, що лише за посередництва такого амбасадора США брали активну участь у європейських самітах з врегулювання ситуації на Сході України.

Курт Волкер відвідував позиції на Донбасі, вів перемовини з помічником Путіна Сурковим щодо миротворців на Донбасі. Втручався у перемовини норманської четвірки. І завжди вголос захищав інтереси України.

"Це очевидно, що на Сході України російські збройні сили і два підконтрольні їй військові угрупування. Все для того, щоб встановити на Донбасі та по всій Україні свої правила", – зазначав Курт Волкер.

Все це виконував спецпредставник США з питань України, посаду якого 2 роки займав Курт Волкер. Та через нашумілий скандал з телефонною розмовою Трампа з Зеленським, де американський гарант начебто тиснув на українського колегу,  Волкер подав у відставку. Тепер же ж цю посаду можуть скасувати взагалі.спецпредставник сша
Спецпредставника США з питань України може не бути

То ж як тепер США братиме участь у підтримці України на міжнародній арені – під питанням. Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що спецпредставник США з питань України відігравав у цьому колосальну роль.

Курт зробив фантастично багато в контексті координації зусиль з Європою: з Німеччиною, з Євросоюзом та з Францією. Скільки він їздив, скільки він координував. Багато що по санкціях теж він координував,
– згадав колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Та подав у відставку Волкер не випадково, адже був одною з ланок у скандалі імовірного тиску США на Україну. Під час слухань у Конгресі у ході розслідування в результаті імпічменту Трампа, Волкер дав свої свідчення.

курт волкер сша трамп
Курт Волкер

З його слів, він начебто і застерігав Україну не втручатися у американські справи, але водночас дав знати – військова допомога надійде після згоди української влади поновити розслідування у справі сина конкурента Трампа на виборах США Джо Байдена.

Він, на жаль, не проявив достатньої принциповості. І на превеликий жаль цей епізод його явно не прикрашає,
– зазначив міжнародний експерт Володимир Огризко.

Не в найкращому світлі демонструє скандал і саму Україну. Американці тепер сприймають нас, як джерело зайвих клопотів. Головна мета зараз – не встрягати у конфлікт і триматись відсторонено. Однак випускати Україну з-під свого союзного крила Сполучені Штати не будуть.

"Хтось та й буде цим займатись. Їм це вигідно і нам це вигідно", – пояснив Володимир Огризко.

Офіційні особи Держдепу це підтверджують і обіцяють – справами України займатимуться люди з департаменту.

Скандал через розмову Зеленського та Трампа: основне

Themes
ICO