Ukraine

COVID-19: порівняння ситуації в Україні, Білорусі і Росії

Станом на 23 травня 2020 року у світі від початку пандемії коронавірусу:

Пропонуємо порівняти ситуацію у сусідніх Україні (запроваджувався жорсткий карантин), Білорусі (не запроваджувався карантин) і Росії (запроваджувалися карантинні заходи).

Україна

Станом на 23 травня, за даними МОЗ, в Україні зафіксували:

Загалом найбільше хворих на COVID-19 у Чернівецькій області –- близько 3 тисяч людей, і в Києві – 2,5 тисячі.

Попри це, 22 травня в Україні розпочався адаптивний карантин, який триватиме місяць.

Від суботи, 23 травня, у Києві відновлює роботу наземний громадський транспорт, метро розпочне працювати з 25 травня.

Також із 23 травня розпочинають роботу магазини площею до 1000 квадратних метрів, відкриваються спортивні й дитячі майданчики у парках, скверах, на прибудинкових територіях.

Від 25 травня почнуть працювати ринки.

Хоча під час ранкового брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що подальше пом’якшення карантину у Києві неможливе через незадовільні показники інцидентності, пізніше у Facebook він написав, що за новими даними «рівень захворюваності по місту Київ зараз становить 11,7 на 100 тисяч населення при нормі 12. Це означає, що Київ може переходити на другий етап виходу з карантину» .

Із 1 червня, за словами мера, в столиці розпочнуть працювати дитячі садочки, до шкіл повернуться лише випускники 11-х класів, що складатимуть ЗНО; відкриються заклади професійно-технічної і вищої освіти для випускників та абітурієнтів; відновлять роботу дитячо-юнацькі спортивні школи, спорткомплекси, спортзали та фітнес-центри (без роботи басейнів); відкриють зони відпочинку та пляжі біля водойм.

З 1 червня «Укрзалізниця» відновлює пасажирські перевезення, повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Тим часом, « областей ще не готові до пом'якшення заходів безпеки. Це Чернівецька, Рівненська, Львівська, Київська області, а також Закарпаття та Волинь. Ці регіони не відповідають критеріям щодо показників захворюваності, заповненості ліжок у лікарнях та кількості тестувань, які дали б змогу перейти до адаптивного карантину на нинішньому етапі», – повідомляє ​сайт президента Володимира Зеленського.

Натомість, міністр Степанов повідомив про 9 областей.

Учені в Україні розробили тести на COVID-19. Про це просили МОЗ і РНБО, але тепер держава їх не закуповує

Білорусь

А от у Білорусі, за офіційними даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 23 травня:

У столиці Білорусі Мінську попри епідемію коронавірусу 9 травня відбувся масштабний військовий парад. ВООЗ закликала владу Білорусі до «альтернативи» святкуванню Дня перемоги, щоб «не ризикувати людськими життями». Однак Лукашенко відмовився скасовувати парад.

У Білорусі не запроваджені ніякі обмежувальні заходи у зв'язку з епідемією.

Експерти кажуть, що при такій ситуації важко говорити про достовірну статистику.

Росія

У Росії :

Як повідомляється на сайті російського оперативного штабу із боротьби проти поширення коронавірусу, на 23 травня найбільша кількість інфікованих у Москві, Московській області, Санкт-Петербурзі, Нижегородській області, Республіці Дагестан, Свердловської області, Ростовській області, Краснодарському краї, Калузькій області, Красноярському краї і Тульській області.

При цьому деякі регіони Росії поступово заявляють про послаблення карантинних обмежень, введених через пандемію.

Так, у Московській області з 23 травня скасували дію електронних перепусток. Мер Москви Сергій Собянін заявив, що в столиці обмеження поки збережуться.

Водночас, російське інформаційне агентство Інтерфакс повідомило із посиланням на академіка РАН Олександра Гінцбурга, що працівники Національного дослідницького центру епідеміології і мікробіології імені Гамалії МОЗ Росії перевірили на собі потенційну вакцину від коронавірусу SARS-CoV-2.

Гінцбург, який очолює цей заклад, додав, що у випробуваннях брали участь розробники вакцини, організатори доклінічних досліджень і технологи. Ні в кого з них не виникло побічних ефектів.

Вчений уточнив, що розробники не стільки випробували на собі вакцину, «скільки захистили себе для того, щоб продовжувати її розробку в умовах пандемії». Зараз проходить фінальний етап доклінічних випробувань. Клінічні випробування вакцини, за словами академіка, можуть завершитися до кінця літа.

Росія посідає другу сходинку у світі за розповсюдженням коронавірусу після США.

Сотні компаній та дослідницьких інститутів у всьому світі намагаються розробити вакцину від COVID-19 та шляхи лікування хвороби.

Читайте ще:

Компанію «Модерна» критикують за повідомлення про успіхи з вакциною в пресрелізах, а не наукових публікаціях

Football news:

Luis Suarez: Coming back from an injury is always difficult, a little scary
Alexander Zinchenko: training In Manchester City is just murder. People are fighting for a place in the line-up
Antoine Griezmann: Winning La Liga and the Champions League with Barca is a dream. I would like to finish my career in the USA
Agent Dembele: I Don't think Ousmane will leave Barcelona
Real intensified in the negotiation of Kamwenge. The club wants to sign midfielder Rennes in the summer
Jan-OGE Fjortoft: Liverpool dropped out of the competition for Werner for financial reasons
Barcelona will include a video with fans singing the club anthem before the match against Leganes