logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Дослідження KPMG свідчить - українські споживачі не переплачували за вугілля в період дії «Роттердам +» - експерт

Експерт зазначив, що ціна за формулою «Роттердам +» для вугілля газової групи у 2016-2017 році перебувала на нижній межі вартості фактичного імпорту - Дослідження KPMG свідчить - українські споживачі не переплачували за вугілля в період дії «Роттердам +» - експерт

Експерт зазначив, що ціна за формулою «Роттердам +» для вугілля газової групи у 2016-2017 році перебувала на нижній межі вартості фактичного імпорту

Міжнародна аудиторська компанія KPMG дослідила ціни на енергетичне вугілля за 2016-2017 роки і з’ясувала, що вугілля за формулою «Роттердам +» у цей період коштувало переважно нижче вартості реального імпорту. Про це написав співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич в блозі інтернет-видання «Кореспондент».

«Протягом всього періоду (2016-2017 роки - ред.) дана ціна була нижчою за собівартість і ціну реального імпорту, відповідно нижче ринкової ціни, і тільки в другому кварталі 2016 року ціна за формулою прирівнялася до ринкової ціни», - написав Марунич.

Експерт зазначив, що ціна за формулою «Роттердам +» для вугілля газової групи за цей же період перебувала на нижній межі вартості фактичного імпорту, тобто відповідала рівнозначній ринковій ціні вугілля.

«Таким чином, вартість вугілля в Роттердамі не є фактичною вартістю вугілля для українських ТЕС і ТЕЦ, це незалежний індикатив, що використовується для розрахунків формування тарифу вугільної генерації», - констатував Марунич.

Нагадаємо, раніше політолог Кирило Сазонов заявив, що детективи НАБУ два роки шукали в Україні вугілля з Роттердама, який не планували звідти завозити, тому що у НАБУ не розуміють різниці між фактичним імпортом вугілля і ціновим індексом.

 Член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук заявив, що справа «Роттердам +» свідчить про некомпетентність і політичну заангажованість НАБУ, оскільки застосована у формулі методика імпортного паритету використовується в більшості країн Європи, доцільність і економічна обґрунтованість її використання в Україні не викликає сумнівів.

Нагадаємо, 3 березня 2016 року Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії. Відповідно до даної методології, гранична вартість енергетичного вугілля в тарифі на електроенергію, що виробляється ТЕС, формувалася на основі біржових котирувань вугільного хаба ARA (Амстердам-Роттердам-Антверпен).

У серпні 2018 року НКРЕКП прийняла рішення про те, що формула «Роттердам+» припинить свою дію з моменту запуску нового ринку електроенергії. Дія формули «Роттердам+» припинилася з 1 липня 2019 в зв'язку з введенням в Україні конкурентного ринку електроенергії.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO