Ukraine

"Доступні кредити 5-7-9%": У Мінфіні розповіли, скільки кредитів видали банки

 

За 100 днів реалізації держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%" 9 банків-партнерів видали 462 кредити на загальну суму 283,5 млн грн.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів.

"Найбільш підготовленими до такої державної програми мікро- та малого бізнесу виявились аграрії. 57% виданих банками-учасниками програми кредитів були саме для підприємств галузі сільського господарства.

Також серед активних позичальників є представники зі сфери торгівлі та виробництва - 17%. На третьому місці - промисловці. 6% кредитів були видані для підприємців, які займаються промисловою переробкою", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у регіональному розрізі найбільш дієвою програма виявилась у Кіровоградській (9%) та Вінницькій областях (9%). На другому місці - Полтавська область (7%). 

При цьому, станом на 15 травня 1241 заявка бізнесу була відхилена. Серед найпоширеніших причин відмови - необґрунтованість бізнес-плану (26%), недостатня кредитоспроможність (22%), ділова репутація (20%).

"Днями Фонд розвитку підприємництва планує підписати договори про співробітництво практично з усіма банками, які були погоджені Радою Фонду розвитку підприємництва.

Після цього програма буде впроваджуватись через 17 уповноважених банків, які є лідерами у кредитуванні МСБ на банківському ринку України", - додали у Мінфіні.

Наразі програмою "Доступні кредити 5-7-9%" можуть скористатись клієнти Укргазбанку, Ощадбанку, Приватбанку, Укрексімбанку, Банку "Львів", Банку "ПУМБ", Банку "Альянс", Райффайзен Аваль, ТАС Комбанк, Банк "Восток" і Кредо Банк.

Зазначимо, що уряд підвищив ліміт доступного кредиту під 5-7-9% з 1,5 млн грн до 3 млн грн, а також розширив інвестиційні цілі, на які підприємець може отримати позику в межах програми.

Нагадаємо:

Держпрограма кредитування "5-7-9%", де-факто, не запрацювала на повну потужність - банки не хочуть брати на себе ризики видачі коштів, заявив голова Мінекноомки Ігор Петрашко.

За його словами, до оновлення програми, за 3 місяці всіма банками-партнерами програми "Доступні кредити 5-7-9%" видано 451 кредит на загальну суму 276 млн грн.

Економічна правда

Football news:

Chelsea did not make an offer for Havertz. The player's representatives are aware of the blue's Interest
I wanted to stay on the field. The one and only Ivan samorano
Stefano Pioli: teo can become one of the best extreme defenders in the world
Arteta wants Ceballos to stay at Arsenal: he has become a really important player for us
Mourinho on son and Lloris clash: It's beautiful. If you want to blame someone, it's me
Real Madrid players will refuse bonuses for all the trophies they win this season
Barcelona are confident that they will sign Lautaro by October. Inter wants 90 million euros and one player