Ukraine

Джеймс Бонд існував насправді – у Польщі в архівах знайшли досьє на спецагента з відомим шпигунським ім'ям

Польский Бонд
Польский Бонд chasdiy.org

Агент шпигував у країні в період "холодної війни"

У Польщі в архівах віднайшли досьє на британського спецагента на ім"я Джеймс Бонд. Він шпигував у країні в шістдесятих роках минулого століття, у період "холодної війни". З огляди на досьє та історичного контексту агент Джеймс Бонд був із гумором: у той час "бондіана" стала широко популярна і як літературний твір і як кінострічка. Що відомо про Джеймса Бонда й чи мав він щось спільне з кінотезкою – розбиралися журналісти "5 каналу". 

1962 рік. На широкі екрани виходить фільм "Доктор Ноу" – перша частина знаменитої саги про англійського спецагента Джеймса Бонда. Досі супершпигун жив лише на папері. Польський Інститут національної пам'яті віднайшов документи, які доводять: Джеймс Бонд існував насправді.

"Він прибув до Польщі у 1964-му - за два роки після того, як на екрани вийшов перший фільм про Джеймса Бонда. У той час у кінотеатрах якраз показували вже третю частину - "Голдфінгер". Можливо, він мав хороше почуття гумору й просто грав в ігри з польською контррозвідкою", – каже директорка інституту нацпам'яті Марцена Крук.

Джеймс Альберт Бонд приїхав до Польщі 18 лютого 1964-го - імовірно, з таємною місією. Працював секретарем-архівістом військового аташе Посольства Великої Британії. За чоловіком почала стежити контррозвідка - на нього завели досьє. Архіви твердять: Бонд балакучий, але дуже обережний. Із громадянами Польщі не контактував. Разом із двома іншими працівниками амбасади намагався проникнути на військові об'єкти. Як і його кіногерой, шпигун був ласий на жінок. А от шампанське і горілка з мартіні – улюблені напої "агента 007" – реальному Бонду, вочевидь, були не до душі.

"Він провів у Польщі майже рік - від 1964-го по 65-ий. Працював в офісі військового аташе. Трішки подорожував Польщею: відвідав Білосток та Ольштин, де зацікавився військовими об'єктами. Йому подобалися жінки - так само, як і його літературному прототипу. Але в архівах немає жодної згадки про мартіні. Хоча згадується, що він любив польське пиво", – пояснює Марцена Крук. 

Польщу справжній Джеймс Бонд покинув 21 січня 1965 року. Його подальша доля поки не відома, так само, як і те, чи вдалося королівському агенту вивідати секретну інформацію. Перший роман Яна Флемінга про "агента 007" – "Казино Рояль" – побачив світ у 1953-му. А справжній шпигун Джеймс Бонд проникнув на територію Польщі за 11 років.

Загалом британський письменник написав 12 частин "бондіани". Утім на екранах уже удвічі більше стрічок. Наступного року світ побачить 25-та частина саги "Не час помирати" з Деніелом Крейгом у головній ролі. Окрім нього, у легендарного шпигуна перевтілювалися ще 6-ро акторів. Найвідомішими стали Шон Коннері, Роджер Мур та Пірс Броснан. Новим Бондом, найімовірніше, стане британський актор Том Харді. А от у 25-ій частині "агента 007" вперше зіграє жінка… Щоправда, лише у кількох епізодах – допоки, за сценарієм, із відпустки не повернеться "Бонд, Джеймс Бонд".

Христина Катарина, "5 канал"

Football news:

Gareth Bale: I want to be loved and appreciated. I will give my all for Tottenham
Eugene Giner: I don't see the point in inviting Messi to the RPL. Let's first make the League at least at the level of Spain
Pique agreed to a 50% pay cut at Barcelona until the end of the season
Ex-Rostov defender Bashtush moved from Lazio to Saudi al-ain
Schwartz about Dynamo: The impression of the training base is excellent
Metz forward Gyan is the best player in Ligue 1 in September. He is the leader of the goalscoring race
Miranchuk is able to play in almost any club in the world. Ex-midfielder Loko Drozdov about Atalanta newcomer