Ukraine

Експерт: відсутність Суркісів у матеріалах справи "Енергомережі" - питання якості роботи детективів НАБУ

КИЇВ. 26 жовтня. УНН. НАБУ не вистачило політичної волі, щоб притягнути до відповідальності топових фігурантів справи щодо корупції в енергетиці. Таку думку у коментарі УНН висловив політичний експерт Кирило Молчанов, коментуючи завершення розслідування у справі "Енергомережі".

За його словами, жодна зі справ, яку розслідували детективи НАБУ, не завершилася реальними вироками і покараннями. Справа "Енергомережі" – не виключення, каже Молчанов.

"І таких справ окрім "Енергомережі" було безліч. Згадайте, до прикладу, так звану справу "Розенблата-Полякова". Тому, тут питання до того, наскільки процесуально виважено ведуться ці справи, щоб потім їх можна було довести в суді. Окреме питання до якості роботи детективів. По-друге – хто буде щось казати про того ж Порошенка чи Кононенка сьогодні? Я сумніваюся, що їм, як при минулій, так і при цій владі - щось загрожує. Напевно, там діє якийсь "джентльменський договір": "ми - влада, а ви - опозиція, і ми вас не чіпаємо", а потім навпаки. Якщо розглядати це із точки зору кримінального права, то у будь-якого злочину є виконавець, організатор і замовник, а у нас ніколи замовник вироків не отримує", - каже Молчанов.

Зауважимо, справу "Енергомережі" ЗМІ називають схемою "Крючкова-Суркісів".

Усе тому, що журналісти програми "Схеми" опублікували записи телефонних розмов директора "Енергомережі" Дмитра Крючкова, які й свідчать про ймовірну причетність до енергетичних схем компанії братів Суркісів.

Судячи з оприлюднених розмов, Крючков регулярно давав вказівки відвозити різні суми грошей в офіс братам Суркісам на стадіон "Динамо".

Коментуючи це, Молчанов назвав кілька причин, чому топові фігуранти справи не були притягнуті до відповідальності.

"Свого часу Оніщенко давав плівки, де гроші носили сумками у кабінет Порошенка. Не чув, щоб ця справа розслідувалася після того, як Порошенко став президентом. І по Гео Леросу теж немає ніяких рухів. Це або якась фікція, або просто НАБУ їх всіх покриває - інших версій у мене немає. Або немає політичної волі на рівні глави держави, щоб справи кудись рухались", - припускає експерт.

Нагадаємо, сьогодні повідомили про завершення розслідування у справі "Енергомережі".

Раніше один епізод цієї справи (стосовно "Запоріжжяобленерго") уже був скеровиний до суду.

Також нагадаємо, у кінці 2019 року з’явилися рішення Вищого антикорупційного суду. Вони засвідчили факт, що вилучені НАБУ під час обшуків у приміщеннях "Динамо" (вул. Грушевського, 3) документи мають безпосередній стосунок до кримінального провадження за фактом схем "Енергомережі".

Football news:

ISCO could move to Sevilla in January. Lopetegui is personally Interested
Bilyaletdinov about the Champions League: Loco can leave the group. Unmotivated Bayern can be beaten in the 6th round
Zlatan Ibrahimovic: I Thought about retiring, but I wanted to change the mentality of Milan
Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?
Ziyech about who inspires him: Eden Hazard. A world class player