Ukraine

ЄС та Рада Європи закликали Україну ратифікувати конвенцію про запобігання домашньому насильству

Європейський Союз та Рада Європи вкотре закликали Україну без зволікань ратифікувати Стамбульську конвенцію. Документ стосується запобігання насильству щодо жінок.

Партнери України закликали парламент імплементувати усі положення чинного законодавства, зокрема, посилити систему запобіжних заходів та реагування на домашнє насильство. Про це мовиться у спільній заяві Представництва ЄС, Консультативної місії ЄС та Офісу Ради Європи в Україні, інформує "Європейська правда".

Криміналізація домашнього насильства у 2017 році змінила ситуацію в Україні. Та навіть попри те, що вже реалізовано на політичному рівні, багато чого ще можна зробити,
– йдеться у заяві.

Що сказали у ЄС та Раді Європи

ЄС закликав українську владу надати додаткове фінансування притулкам для жертв домашнього насильства. Крім того, Євросоюз та Рада Європи підкреслили на важливості розроблення та фінансування програми для правопорушників.

У заяві також наголосили на важливості ведення просвітницької діяльності, руйнуванні гендерних стереотипів, сексизму та нерівності. Адже саме ці чинники часто є першопричиною насильства.

Понад усе ми віримо, що прийняття конвенції про запобігання насильству проти жінок пришвидшить імплементацію українського законодавства. Конвенція залишається найбільш ґрунтовним документом щодо такого серйозного порушення прав людини,
– підкреслили партнери України.

Що відомо про Стамбульську конвенцію

Міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства передбачає запобігання насильству, захист постраждалих та покінчення з безкарністю злочинців. Це перший міжнародний юридично обов'язковий акт, що стосується саме насильства щодо жінок. Україна підписала конвенцію ще у 2011 році, однак досі її не ратифікувала. Тому в нашій державі угода не дійсна.

Football news:

16-year-old Small - the youngest player in the history of Everton
Solskjaer on 3-2 with Liverpool: Manchester United won on their own terms. It's a good feeling
Hames scored 10 (3+7) points in Everton's home matches. Away - 0
Suarez scored his 12th goal of the La Liga season. Messi has 11
Miller on the Manchester United defeat: Devastated. There is no second chance in knockout football
Game of Thrones actor on Liverpool: Manchester United would have been destroyed a year ago. Huge progress
Ricard Puig: It's a pretty tough season, I'm not used to playing so little. Scoring with a header is something unreal