logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Євросоюз негативно відреагував на затримання турецьких громадян у Молдові

Євросоюз негативно відреагував на затримання турецьких громадян у Молдові

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У Брюсселі критично відреагували на рішення молдовської влади вислати групу турецьких громадян, викладачів мережі молдовсько-турецьких ліцеїв Orizont.

Як повідомляє «Європейська правда» з посиланням на NewsMaker, cемеро депутатів Європейського парламенту 6 вересня направили президенту і прем’єр-міністру країни лист, в якому, посилаючись на статті Європейської конвенції з прав людини, вимагають негайно припинити «неправомірну екстрадицію» затриманих вчителів.

Єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган також відреагував на затримання педагогів.

У своєму Twitter він написав, що чекає від влади Молдови дотримання принципу верховенства права і всіх законних процедур.

Шістьох викладачів мережі турецьких ліцеїв Orizont в Молдові затримали вранці 6 вересня. Пізніше Служба інформації і безпеки повідомила, що семеро іноземних громадян, підозрюваних в «зв’язках з ісламістським угрупованням, що веде незаконну діяльність у багатьох країнах», визнали персонами нон грата в Молдові і видворили з країни. Доля сімох турецьких громадян залишається неясною.

Опозиційні політики, правозахисники та громадські активісти вважають дії правоохоронних органів Молдови незаконними. Багато хто пов’язує подію з ремонтом будівлі адміністрації президента, який оплатила Туреччина, і будівництвом спортивно-розважального комплексу Arena, приватним партнером держави в якому буде турецька компанія. В адміністрації президента і в правлячій Демпартії всі звинувачення відкидають.

Themes
ICO