Ukraine

Євросоюз обговорить запровадження санкцій проти РФ і Китаю за кібератаки

На цьому тижні дипломати країн ЄС зберуться, щоб узгодити запровадження проти Росії і Китаю спеціального режиму санкцій за кібератаки.

Ця санкційна процедура була ухвалена в ЄС рік тому на вимогу країн, що постраждали від кібератак з РФ, і дозволяє вводити обмеження проти осіб або організацій, які несуть відповідальність або причетні до таких атак. За інформацією Bloomberg, європейські дипломати планують нарешті вперше активувати ці кіберсанкції проти Китаю і Росії, а також деяких фізосіб. Обмеження зокрема, передбачають заборону на в’їзд до ЄС і арешт майна на європейській території. Для запуску санкцій потрібна згода всіх членів Євросоюзу. І за інформацією Bloomberg, є всі шанси на те, що держави-члени ЄС схвалять це рішення.

Нагадаємо, в жовтні 2018 шість країн ЄС звернулося до керівництва Євросоюзу з вимогою поширити спеціальний режим санкцій на кібернапади, аналогічний тому, який передбачений за застосування хімічної зброї. З такою пропозицією до керівництва ЄС звернулися Великобританія, Нідерланди, Румунія, Литва, Фінляндія і Естонія.

Напередодні комітет постійних представників ЄС 26 вересня схвалив новий правовий режим щодо санкцій за застосування хімічної зброї.

Раніше стало відомо, що російські хакери причетні до атак на урядові установи Німеччини.