Ukraine

Євросоюз виступив із різкою заявою щодо відставки Смолія

Європейський Союз назвав відставку глави Національного банку України Якова Смолія загрозою реформам в Україні. Подальшу підтримку України Брюссель пов’язав із виконанням Києвом своїх зобов’язань.

Про це йдеться у заяві речника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, пише «Європейська правда». Він заявив, що «Оголошення про відставку глави Національного банку України Якова Смолія на тлі ймовірного політичного тиску посилає тривожний сигнал. Банк повинен зберігати здатність виконувати свою роль незалежно. Підрив цього важливого інституту ставить під загрозу надійність і підтримку програми реформ в Україні».

У ЄС попередили, що будуть підтримувати Україну в проведенні вкрай необхідних реформ, але якщо українська влада збереже свій рівень зобов’язань.

Раніше МВФ наголосив на важливості забезпечення незалежності НБУ наступником Смолія.

Нагадаємо, 1 липня очільник Національного банку України Яків Смолій подав заяву про відставку президенту Володимиру Зеленському. Причиною він назвав політичний тиск на НБУ.

Яків Смолій прийняв рішення написати заяву про відставку за власним бажанням після конфліктної розмови з президентом України Володимиром Зеленським

Раніше посли G7 в Україні закликали депутатів не загрожувати незалежності НБУ. У G7 побоюються, що втрата Нацбанком незалежності зашкодить довірі інвесторів та поставить під загрозу міжнародну підтримку українського уряду. Рішення Ради про перевірку НБУ відбилося і на українських цінних паперах. Bank of America відразу знизив їх рейтинг.

Football news:

Sanchez finished the match against Bayer, despite the injury
Solskjaer is the fifth coach with whom Manchester United reached the semi-finals of the European Cup
Manchester United are set to buy Sancho this summer despite Borussia's claim that he is staying
Shirokov beat the judge at an Amateur tournament: promised that # # # # # [vdarit] for a red card-and # # # # # [vdarit]
Brunu has scored 11 goals in 20 games for Manchester United. 7 of them were penalties
Lukaku has scored in 9 consecutive Europa League games. This is a tournament record
Konstantinos Tsimikas: Liverpool is the biggest club in the world. I supported them as a child