logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Євросоюз закликав РФ зберегти ракетний договір зі США

Могеріні просить взаємного виконання домовленостей.

Верховний представник Європейського союзу з закордонних питань та політики безпеки Федеріка Могеріні закликала зберегти договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

Про це йдеться в опублікованій заяві на на сайті Ради Європи.

Як зазначається у документі, з огляду на важку і все більш нестабільну обстановку в області безпеки, існує необхідність збереження і подальшого розвитку загальних процесів контролю над озброєннями, роззброєння і нерозповсюдження ядерної зброї.

"Життєздатність угоди щодо контролю над озброєнням, роззброєнням та непоширення вимагає її повного виконання. Ми наполегливо закликаємо Москву знайти ефективне рішення у зв'язку із побоюваннями щодо розробки ракети 9М729", - йдеться в заяві.

Могеріні додала, що в ЄС стурбовані розвитком подій навколо ДРСМД, який може завершитися 2 серпня 2019 року.

"Ми шкодуємо про формалізацію припинення Росією своїх зобов'язань за договором 3 липня 2019 року. Майбутні дні являють собою останню можливість для діалогу і прийняття необхідних заходів для збереження цього важливого компонента архітектури європейської безпеки", – наголошуєтся у зверненні.

Нагадаємо, 1 лютого, США оголосили про рішення призупинити участь у ДРСМД від 2 лютого. Про цей намір США заявляли ще в середині січня. Цьому передувало звинувачення Росії в порушенні договору, оскільки остання, за словами представників американського Держдепу, розробляє крилаті ракети наземного базування середнього радіусу дії. І це прямо порушує договір. Президент США Дональд Трамп уже заявив, що Сполучені Штати почнуть підготовку військової відповіді на порушення Росією зобов'язань.

Договір РСМД втрачає свою силу 2 серпня. НАТО неодноразово закликав Росію зберегти його, почавши дотримуватися його умови до цього часу, інакше у Брюсселі будуть розглядати шляхи зміцнення оборони проти загрози нових російських ракетних систем. Відновити дію договору може тільки президент.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO