Ukraine

Фільтри для води подовжують роботу кранів і бойлера

Автор: ФОТО З САЙТА IRECOMMEND.RU
  Магістральний фільтр впаюють у трубопровід. Він очищує воду від домішок, хлору, іржі та солей. Катриджі міняють раз у пів року
Магістральний фільтр впаюють у трубопровід. Він очищує воду від домішок, хлору, іржі та солей. Катриджі міняють раз у пів року

— Жінка не дала доробити ремонт, поки не поставив фільтр на воду, — розповідає киянин Андрій Колесник, 40 років. — Я купив магістральний, врізав у трубу біля умивальника у ванній. Одразу відчули, що вода стала кращою.

Спеціалісти радять фільтрувати всю воду. Навіть криничну, бо там можуть бути солі, нітрати, пестициди, домішки піску. Такі шкодять людині, псують крани. Брудна вода виводить із ладу нагрівальні елементи в пральних машинах, бойлерах, електрочайниках.

Найпростіший фільтр — магістральний. Його монтують на трубу водогону. Виглядає, як прозорий балон зі змінним фільтрувальним картриджем усередині.

— Як прийшов у магазин за картриджем — розгубився, — каже Андрій Колесник. — Є для грубої очистки, дрібної, для холодної, гарячої, жорсткої води тощо. Я взяв універсальний. Він очищує воду від твердих домішок, хлору, іржі, солей. Одночасно пом'якшує воду.

Магістральний фільтр коштує близько 1,5 тис. грн. Картридж до нього — від 30 грн. Розрахований на очищення до 8 тис. л води, однак для брудної води частіше треба міняти.

Якісніше очищує воду система зворотного осмосу. Складається з кількох елементів, які встановлюють під мийку на кухню.

— Осмотична система чистить воду на молекулярному рівні — робить дистилят. Потім додає до нього необхідні для людини мінерали. Таку воду можна пити без кип'ятіння, — каже Андрій Колесник.

Система зворотного осмосу складається з фільтрувальних картриджів, підкачувального насосу, редуктора зниження тиску, ультрафіолетового блоку стерилізації, мінералізатора. Найпростіша коштує від 3 тис. грн.