Ukraine

"Форель пів року маринують у бочці" - українка здивувала норвезькими стравами

Тетяна Зелінська з міста Фердрікстад розповідає про особливості життя в Норвегії. Вона зізнається, що насправді місцева кухня проста і смачна, але є страви, які не завжди можуть їсти навіть місцеві жителі.

Автор: norway_by_tatiana
  Тетяна з чоловіком. Вона мешкає у Норвегії 8 років
Тетяна з чоловіком. Вона мешкає у Норвегії 8 років

Лютефіск відноситься до традиційних різдвяних страв. Це біла риба, здебільшого тріска, яка довго ферментується у лужному розчині. На вигляд риба наче біле розслоєне рибне желе, посипане смаженим беконом і з гороховим пюре. Цю страву я куштувала. Але без бекону і пюре я б таке не їла. Більше відчутний смак цибулі ніж риби.

Автор: norway_by_tatiana
  Лютефікс. Біла риба з цибулею і горохом
Лютефікс. Біла риба з цибулею і горохом

Ракфіск особливий вид закваски форелі в Норвегії. При цьому риба має нестерпний запах і пікантний ніжний смак.

Поява страви пов'язана з епохою вікінгів. У мерзлій землі вони викопували яму, куди засипали сіль і складали рибу. Усе це дозволяло її довше зберігати.

Сьогодні ж рибу чистять, закладають в діжки посипають сіллю та цукром, потім виносять до приміщення з температурою 5С й витримують під пресом у соляному розчині протягом двох-шести місяців. Завдяки низькій температурі ракфіск кваситься й отримує неперевершений аромат. Не знаю як за смаком, але думаю запах мене б швидко відвадив від думки, щоб спробувати.

Автор: norway_by_tatiana
  Ракфіск. Особливо замаринована форель, яка дуже смердить
Ракфіск. Особливо замаринована форель, яка дуже смердить

Смалахуве - бараняча голова , яка проходить усі можливі стадії приготування: її солять, закопчують, в'ялять, потім варять близько трьох годин. Їдять все: вуха, очні яблука та мязи, ніс, щоки. Особливим делікатесом є язик.

Автор: norway_by_tatiana
  Смалахуве - бараняча голова
Смалахуве - бараняча голова

В останні кілька років, іноземці їдуть до Китаю, щоб заробити. Про це розповідає Поліна, яка мешкає в місті Дапен у Китаї. Тут готові платити приїжджим в кілька разів більше, отримуючи досвід і знання у відповідь. Це дуже вигідно для іноземців так і для китайців.

Football news:

Klopp on van Dijk: His knee doesn't look good, but it looks good for the knee that was recently operated on
Pirlo does not discuss tactics with Juve players. Interesting and Kolisevski do not understand their problems on the field (Corriere della Serra)
It looks like Cavani is being disqualified for the word Negrito. He didn't mean anything bad, but it's still racist
Juventus renewed Interest in Atletico defender Savic
Hasenhüttl about 2:3 with Manchester United: They celebrated as if they had won the Premier League. This is revealing
Hazard will miss about 3 weeks due to injury
Bude-Glimt-a unique champion: drags the Russian goalkeeper, responsible for the psychology of a former military pilot, Holand watches all the matches