Ukraine

Фото: у Польщі через заборону абортів спалахнули масові протести

У Варшаві демонстранти перекрили основні перехрестя міста, тривалий час транспорт був заблокований. Протести з блокуванням доріг відбувалися у 50 містах по всій країні. Деякі люди вийшли на вулиці з транспарантами, на яких було написано: «Хотілося б зробити аборт уряду».

За день протестувальники перекривали дороги в 50 містах. У неділю у Варшаві демонстранти вривалися на служби до церкви і малювали графіті на будівлях храмів, пише ВВС.

Зазначимо, що відтепер переривання вагітності у Польщі дозволено лише, якщо запліднення відбулося під час зґвалтування чи інцесту, а також якщо вагітність загрожує життю жінки. Щорічно в Польщі проводять близько тисячі легальних абортів. Групи із захисту прав жінок вказують, що кількість підпільних абортів сягає 80-120 тис.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Конституційний суд Польщі фактично підтримав рішення про незаконність аборту, якщо у жінки є порушення у розвитку плоду, що загрожують його життю. Суд зазначив, що Конституція гарантує кожній людині право на життя, навіть коли вона ще не народилася.

З поданням до КС звернулися 119 депутатів, які виступають проти абортів, зокрема з владної політсили «Право і справедливість».

26 жовтня У Києві феміністки вийшли на акцію солідарності з польськими жінками через заборону абортів у Польщі.

Це не перше рішення і протести у Польщі через заборону абортів. У січні 2018 року польський парламент направив на розгляд у спеціальну парламентську комісію законопроект, згідно з яким навіть неправильне формування плоду більше не буде підставою для дозволу на аборт. 13 січня, близько 2 тисяч людей, переважно жінок, провели у Варшаві акцію протесту проти посилення закону про аборти.

23 березня того ж року, відбулися нові акції протесту жінок проти спроби запровадити нові обмеження щодо абортів. Тисячі мітингувальників зібралися біля парламенту Польщі й заблокували центр Варшави. Багато хто тримав у руках плакати з гаслом «Моє тіло – мій вибір».

Тим часом Папа Римський Франциск назвав аборт замовним убивством.

Football news:

Barcelona transferred a 5 million Euro bonus to Borussia for Dembele's transfer. Catalans have already paid more than 130 million
Ramos and Benzema out of Real Madrid's bid for the Champions League match with Inter
Griezmann on Messi: I admire Leo, and he knows it. We have a great relationship
Rooney on the possibility of a move to Barca in the 2010/11 season: Thinking about it. Could fit in perfectly
Hooray, in England they will let the audience into the stands again! While up to 4 thousand and not everywhere, but the clubs are happy 😊
Solskjaer about the match with Istanbul: these are the Champions of Turkey, it will be difficult
Gasperini on the nomination for the best coach of the year award: If we beat Liverpool, maybe I'll get a few votes