logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

ФСБ незаконно арештовує українських рибалок в Азовському морі

ФСБ незаконно арештовує українських рибалок в Азовському морі
Рибалки були змушені визнати звинувачення проти себе. Фото: СБУ

ФСБ РФ чинить тиск на українських рибалок в акваторії Азовського моря.

"Російська спецслужба незаконно затримує українських громадян, а потім через погрози і шантаж домагається неправдивих свідчень про нібито браконьєрський вилов риби. Зокрема у 2018 році представники берегової охорони ФСБ РФ незаконно затримали двох українців, які на риболовецькому човні перебували в акваторії Азовського моря неподалік Бердянська", - повідомляє прес-служба СБУ.

На українському судні не виявили жодних засобів лову та риби. Українських громадян примусово доставили до міста Єйськ Краснодарського краю РФ.

Без присутності адвокатів, представників консульської установи чи інших уповноважених осіб співробітники ФСБ РФ допитали незаконно затриманих українців та вимагали підписати неправдиві свідчення про браконьєрський вилов. Українці відмовились підписувати такі зізнання. Росіяни вдалися до погроз інкримінувати їм диверсійну і шпигунську діяльність проти РФ, яка передбачає позбавлення волі терміном на 20 років.

"Українські громадяни змушені були дати неправдиві свідчення. Стосовно них було розпочато кримінальну справу щодо незаконного рибного промислу. Українці перебували у різних місцях позбавлення волі на території РФ. Після звільнення на них був накладений штраф і конфісковано в дохід країни-агресора катер та інше особисте майно", - йдеться в повідомленні.

В СБУ наголошують, що така діяльність російських спецслужб є порушенням міжнародного права і має системний характер. У російських ЗМІ намагаються підірвати імідж України перед міжнародною спільнотою як держави, що шкодить фауні Азовського моря.

Зараз ви читаєте новину «ФСБ незаконно арештовує українських рибалок в Азовському морі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO