Ukraine

Головний рабин Одеси розказав про антисемітизм в Україні

В Україні немає державного антисемітизму. Є побутовий, але це дрібниці, якщо порівнювати їх із випадками, які трапляються у Європі, говорить в інтерв'ю журналу "Країна" головний рабин єврейської общини "Хабад" в Одесі Авраам Вольф.

  В Україні кожна людина має можливість жити за своїми релігійними правилами, якщо це не суперечить державному закону, каже рабин Авраам Вольф.
В Україні кожна людина має можливість жити за своїми релігійними правилами, якщо це не суперечить державному закону, каже рабин Авраам Вольф.

"Сказати, що немає антисемітизму – це дурниці. Він є побутовий. Іноді на вулиці, між сусідами. Іноді я це відчуваю. Не звертаю велику увагу. Тут немає державного антисемітизму. Навпаки – є підтримка. Це важливо.
Друге – порівняти антисемітизм в Україні і в Європі, то ми живемо в раю. Я ходжу тут з кіпою, цицитом, у сюртуці з талітом по вулиці. У Брюсселі так страшно ходити. Так само в окремих районах Парижу".

Україна дає кожній людині жити за своїми релігійними правилами, якщо це не суперечить державному закону, каже рабин Вольф:

"Не в кожній країні так просто відкрити національні школи. А тут цілий закон регламентує це. У мене багато друзів живуть по світу, де це неможливо зробити.
Україна відкрита. Де ще президент зробив єврейські і мусульманські свята державними?".

"Рабини США, Канади, Австралії, Європи заздрять білою заздрістю свободі, можливостям та успіхові українських колег. Майже ні в кого немає своїх шкіл, так багато вірян у синагогах і взагалі синагог. Україна дає приклад. Ми зустрічаємося раз у рік. Їдуть тисячі рабинів "Хабад" у США. Цього року це було в zoom. Я не пам'ятаю за останні 30 років, щоб Україна не була однією з головних тем: як ми працюємо, як перейняти наш досвід, як досягти такого ж успіху".

Розмову з лідером єврейської громади "Хабад" в Одесі Авраамом Вольфом читайте у журналі "Країна" від 14 січня 2021 року.

У 30 містах України є центри одного з найбільших хасидських рухів світу, релігійної організації "Хабад". В Одесі до цієї общини входить близько 30 тис. людей. Вона найчисленніша в країні. Центр світового руху знаходиться у Нью-Йорку.

Football news:

Gattuso on Granada: If Napoli were killing time like this, we would have been smeared in the press
Dzeko is Roma's top scorer in European competitions. He scored the 29th goal and beat Totti
Mikel Arteta: We got to give them two goals. Would hate to fly out of the Europa League
Milan kicked 18 penalties for the season. This is the best result in the top 5 leagues in Europe
Man City can offer Borussia more than 100 million pounds for Holand and Reina. The club is exploring this possibility (90min)
Ajax have won 11 matches in a row. The last defeat against Atalanta in December
Aubameyang pro 3-2 with Benfica: Arsenal showed character and deserved to win