Ukraine

«Я йому всю душу віддавав, а він зараз алкоголік і бандит»: як правильно виховувати дитину (Відео)

Як запевняє народна мудрість: «Усе не від харчування, а від виховання». Саме виховання в родині, школі, соціумі і робить із нас тих, ким ми є. Як говорять психологи і мами, виховання дитини – процес індивідуальний, у кожного – зі своєю цікавинкою.

«Єдине правило – потрібно поважати свою дитину так, як дорослу людину. І розуміти, що її потреби та бажання такі ж, як і в мене. І вони дуже часто не збігаються з моїми. Дитині іноді хочеться зовсім іншого», – Віра, мама.

«Як мати двох уже дорослих синів можу сказати, що дітей треба виховувати, інколи суворо. Частіше обіймати, бо якщо цього не робити, то дитина виросте дуже жорсткою», – Наталія, мама.

Важливо знайти, як кажуть, золоту середину між покаранням і батьківською любов’ю. Адже переборщивши з останньою, можна також мати жахливі наслідки.

«Я скажу, як я виховував. Я душу віддавав. А зараз це алкоголік, бандит. Грабує. Це страшно.  Виховання повинно бути тільки в праці. Я його звільняв від роботи. Сам працював усе життя», – Ростислав Федорович, чернігівець.

Як кажуть психологи, найкращий час для виховання – вік до шести років. Найкраща форма виховання – це діалог.

«Почати з простого спілкування, коли ти опускаєшся до дитини і кажеш, що готовий послухати, але хочеш, щоб і вона почула. Тому що покарання – це вже надзвичайний крок, воно означає, що на дитину вже немає впливу», – Олена Гірченко, психолог.

Важливо, щоб у родині були встановлені правила, зрозумілі для дитини. І підтримували їх виконання як батько, так і мама.

Пересічні ж містяни в більшості – за лояльне виховання.

–  Їм якось треба пояснювати. Це не можна, те – можна. Їх треба вчити.

–  Ми не хочемо дуже пригнічувати її особистість. Бо потім дитина може стати зашуганою.

За словами психолога, найбільше можна дати дитині, поки та не пішла до школи, тобто в інший соціум, який має вже свої правила. Що стосується підліткового віку, то там виховання як такого вже немає, а відбуваються процеси соціалізації та взаєморозуміння.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Football news:

Sterling on the record for goals in a season: we Want to win the Champions League and the FA Cup, otherwise they won't mean anything
Sheffield will finish the Premier League season without defeats from clubs from London. 22 points in 10 games and 5 home wins
Bonucci on Juve's draw with Atalanta: We must look at the result. This is how Championships are won
Sterling surpassed Yaya Toure to become Manchester City's 2nd goalscorer in the history of the Premier League
Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play