logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Як дома виростити найдорожчу спецію в світі

В Україні вирощують найдорожчу в світі спецію - шафран. В Україні 1 г спеції коштує майже 180 грн, за кордоном – 340. Дорого, бо крокуси доглядають і збирають вручну.

Цим займається Олег Демченко із селищіа Любимівка Каховського району Херсонської області.

Шафран - висушені тичинки квітів крокусу. Є майже 300 видів крокусів. Для збору прянощів підходить лише крокус пурпурний. Має квітки тільки бузкового кольору.

"Шафран не любить тепло. Краще росте при похолоданні. Тому саджу його цибулини на початку вересня. Можна й у травні. Але цибулини не проростуть, якщо температура повітря перевищує 18 градусів тепла. Також влітку доводиться полоти город від бур'янів. Восени їх мало", - уточнює виробник.

Цибулини варто закопати на глибину 10 см і на відстані 20 см одну від одної. Залишити міжряддя 15 см.

На одну сот­ку потрібно 100 кг посадкового матеріалу. Обійдеться у майже $600–700. Першого року вийде зібрати 100 г спеції. Наступного врожай подвоїться. Витрати на цибулини окупляться за два роки.

Крокуси не хворіють, тому не треба обприскувати. Також не вимагають частого поливу.

Зривати квіти потрібно в листопаді на світанку. В'януть за 3 дні. Якщо довго чекати, можна втратити серединки. Їх відділяють із зірваних квітів пінцетом. Розкладають на аркуші паперу, щоб висохли. Тоді складають в банку і щільно її закривають.

Шафран довго зберігається й не втрачає корисних властивостей. 3-річної витримки цінніший, ніж свіжий.

Екзотична рослина завжди прикрашає простір. На неї гості першою звертають увагу.

Якраз такою є і стреліція королівська. У неї не тільки благородна назва, а й вигляд. Завдяки незвичайній формі квітки, рослина схожа на райську пташку.

Themes
ICO