Розповідаємо про три найбільш ефективні методи.

Цибулинні рослини можна розмножувати різними способами. Розповідаємо про три найбільш ефективні методи, що застосовуються в кінці літа — на початку осені. Це надріз денця цибулини, вирізання денця і метод парних лусок. Способи, про які ми розповімо нижче, підходять для цибулинних з чітко вираженим денцем. Це, зокрема, гіацинти, нарциси та проліски. Пересаджують їх в кінці літа — на початку осені, інформує Ukr.Media.

Надріз денця

Для розмноження цим способом маткові цибулини викопують і зберігають у провітрюваному приміщенні при температурі 20-25°C протягом трьох тижнів. Далі рослини потрібно очистити від старих коренів і обробити розчином фунгіциду згідно з інструкцією. Після цього цибулини просушують і надрізають денце в декількох місцях.

Підготовлені рослини кладуть у ящики денцем вгору, присипають подрібненим активованим вугіллям і відправляють в те ж приміщення, де зберігалися маткові цибулини. Вологість повітря в ньому повинна становити 60-80%.

На розмножуваних таким способом цибулинних рослинах приблизно через 2-3 тижні утворюється калюс, а ще через 7-9 тижнів у розрізах денця з'являться "дітки". З моменту відправки маточних цибулин на зберігання і протягом усього часу формування цибулинок рослини потрібно раз на тиждень обробляти розчином перманганату калію насичено-рожевого кольору. Після цього рослини висаджують в миски денцем вгору, а навесні пересаджують у відкритий ґрунт.

Вирізання денця

Викопані маткові цибулини до моменту вирізання денця зберігають способом, описаним вище. Цей метод розмноження відрізняється тим, що денця цибулини не надрізають, а вирізують з нього конус. Далі материнські цибулини ямкою вгору кладуть у коробки, накривають плівкою і відправляють в провітрюване приміщення з температурою 20-25°C і вологістю повітря 80-85%.

При дотриманні технології через 2-3 тижні, як і в попередньому випадку, на цибулинах з'явиться наплив-калюс, а ще через 7-9 тижнів — маленькі цибулинки. Після цього потрібно виконати ті ж операції, що і при способі розмноження методом надрізу денця.

Відокремлені від цибулин "конуси" також можна спробувати застосувати з користю. Для цього їх дезінфікують фунгіцидом за інструкцією і кладуть у поліетиленовий пакет. Туди ж поміщають мох-сфагнум. Пакет зав'язують і залишають в затіненому приміщенні з температурою 23-25°C. "Дітки" з такого материнського матеріалу утворюються за аналогією з материнською цибулиною.

Метод парних лусок

Материнські цибулини готують за аналогією з попередніми способами. Потім у цибулин гострим ножем зрізують верхівку приблизно на третину. Решту більшу частину, залежно від її розміру, розрізають уздовж на 4-8 частин. Кожний з отриманих секторів поділяють на парні луски таким чином, щоб у кожної з них залишався шматочок денця. Потім отриманий материнський матеріал ще раз дезінфікують за допомогою фунгіциду, висаджують в мох-сфагнум, закривають плівкою і залишають у темному місці на 3 місяці. Цього часу достатньо не тільки для формування "діток", але й для появи у них коріння.

Потім плівку знімають, маленькі цибулинки з корінням відокремлюють від лусок і висаджують в субстрат, що складається з грубозернистого піску і нейтрального торфу, змішаних в рівних пропорціях. Залишають рослини в приміщенні з температурою 12-15°C, а навесні переміщують їх у відкритий ґрунт.