Ukraine

Яку техніку купували українці в 2019 році: топ найпопулярніших товарів

Фото з відкритих джерел Яку техніку купували українці в 2019 році: топ найпопулярніших товарів

Сьогодні кожен українець може займатися шопінгом не виходячи з дому, та робити покупки в будь-якій точці світу

У 2019 році темпи росту ринку e-commerce зросли на 17% і склали 75 мільярдів гривень. Така інформація з’явилася у мережі за результатами дослідження групи компанії EVO.

Ще п’ять років тому покупки в інтернеті були вигідними, тому що там ціни були нижчими, й асортимент товарів набагато більшим. Наразі ж до цих переваг додалася ще одна – зручність. Сьогодні кожен українець може займатися шопінгом не виходячи з дому, та робити покупки в будь-якій точці світу. Адже товар сам приїде до вас додому вже завтра.

Крім того, українці все частіше під час покупок використовують кешбек-сервіси, адже перевага ресурсів очевидна. Якщо покроково виконати всі необхідні дії на порталі Smarty.sale, то можна повернути частину витрачених грошей.

Найпопулярніші інтернет-магазини серед українців у 2019 році

Найбільший попит серед онлайн-покупців у минулому році мали торговельні платформи Rozetka, AliExpress та Booking.com. При чому замовлень з кешбеком було вдвічі більше, ніж у 2018 році. Значну частину покупок здійснили у серпні та листопаді – у період масових знижок та розпродажів на честь Back to school, Дня холостяка та Чорної п’ятниці. Тільки після однієї Чорної п’ятниці національний оператор "Нова пошта" доставив в Україну мільйон посилок.

В середньому за одну покупку в китайських магазинах у 2019 році віддавали 263 гривні, що на третину менше за 2018. Знизилась сума середнього чека в українських інтернет-магазинах майже на 230 гривень, і за курсом склала майже 100 доларів.

Портрет українського онлайн-шопера 2019 року

У 2019 рік покупки онлайн робив кожен третій українець. Статистичні дані компанії GfK, показують, що 25% усіх покупців становлять люди у віці 46 років, 53% – це жінки, 46% шоперів мають дітей, 75% – працюють, а дохід 69% інтернет-покупців на рівні вище середнього.

Найбільше клієнтів онлайн-магазинів проживає у Центральній Україні – це 24%, західний регіон охоплює 23% інтернет-покупців, на півдні проживає 17%, на сході – 13%, і всього 12% – же жителі північної України. Водночас із загальної кількості шоперів 10% – це мешканці столиці. Це говорить про те, що в Києві полюбляють інтернет-покупки стільки ж людей, як і на півночі.

Фото з відкритих джерел Яку техніку купували українці в 2019 році: топ найпопулярніших товарів

Крім того, дослідження показали, що вік пересічного українця-покупця складає 26-35 років, середній дохід якого збільшився на 8%, і тепер становить близько 5,6 тисячі гривень. Водночас людина, яка не купує онлайн, має місячний дохід 3,9 тисячі гривень.

У 2019 році найчастіше замовляли товар через відповідний мобільний додаток 51% онлайн-покупців. Ситуація пояснюється тим, що кількість користувачів смартфонів значно збільшилась, а це вплинуло і на інтернет-покупки. За інформацією OLX, щодня через мобільні прилади портал відвідує 75% користувачів. Найбільше відвідувачів зайшло з ОС Android, і в травні місяці склало 350 тисяч завантажень, що увосьмеро перевищує відвідини з iOS.

Що найчастіше купують в інтернеті: інформація за 2019 рік на GfK та OLX

Найпопулярнішим товаром у 2019 році став одяг. Його купили 64% українських інтернет-шоперів. Також до найбільш продаваних товарів в Україні за минулий рік належать побутова техніка, косметика та засоби по догляду, іграшки для дітей та харчові продукти. Їжу замовило 11% користувачів.

Свою інформацію має платформа OLX – найпопулярніший сервіс онлайн-оголошень на українському ринку. Про його існування знає 92% користувачів, а 77% активно його використовують для власних цілей.

Статистичні дані порталу показують, що найпопулярнішим товаром у минулому році була електроніка. На другому місці – дитячі речі, яких було продано 1,2 мільйона. У ТОП-3 потрапили також одяг, косметичні та доглядові засоби (1,1 позиції продано).

З даними дослідження GfK, збільшилась кількість проданих аксесуарів для дому. На OLX ці товари зайняли четверте місце у рейтингу. Товари для дому та саду на платформі онлайн-оголошень посіли п’яте місце.

Однак найбільше грошей українці витрачають на електроніку та техніку, в середньому – близько 6 тисяч гривень. А от найпопулярнішим товаром на китайському AliExpress серед українських шоперів стали гель-лаки.

Що найкраще продається в Україні: найпопулярніші гаджети 2019 року

Фото з відкритих джерел Яку техніку купували українці в 2019 році: топ найпопулярніших товарів

За підсумками маркетологічних досліджень GfK та за інформацією популярних українських кешбек-сервісів, найбільш популярними товарами 2019 року в категорії "Електроніка" були:

Смартфони Meizu та Lenovo також потрапили до п’ятірки найпопулярніших мобільних продуктів.

Велику популярність серед інтернет-покупців, які купують ноутбуки з кешбеком, в Україні отримали такі моделі:

Активніше українські шопери почали купувати бездротові навушники. Однак великий попит мають тільки дві моделі: