Ukraine

Історія – 17 вересня

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
17 вересня 1834 року українського професора Михайла Максимовича було затверджено на посаді ректора Київського Імператорського університету святого Володимира. На цій посаді він працював до 1835 року. 27 липня 1834 року Київським університетом було прийнято 62 перших студентів.
Спочатку був лише один факультет − філософський, на якому було два відділення: фізико-математичне та історико-філологічне. У 1835 році почав працювати юридичний факультет, а у 1847 − факультет медицини. Філософський факультет також згодом було розділено на два окремих факультети.
З такою структурою та укладом університет святого Володимира працював до 1917 року. Після Жовтневої революції університет багаторазово перейменовували, з`єднували з іншими університетами та змінювали керівництво.
Зрештою у 1939 році навчальному закладу було присвоєно ім`я Тараса Григоровича Шевченка, яке Київський університет носить і дотепер.

МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ
17 вересня 1864 року народився видатний український прозаїк і громадський діяч Михайло Коцюбинський. Вплив на світогляд майбутнього письменника з досить раннього віку надали твори Марко Вовчок і Тараса Шевченка. І він приймає рішення стати письменником.
У 1891 році Коцюбинський складає екстерном іспит на народного вчителя і отримує посаду викладача Вінницького училища. Займає активну громадянську позицію, починаючи відкрито симпатизувати революційним настроям, чим приваблює до себе пильну увагу, а потім і таємне стеження Подільської жандармерії.
Творчим дебютом стає оповідання «Андрій Соловейко». Літературні критики скептично сприймають твір, Коцюбинський продовжує працювати, але відмовивляється від видання своїх оповідань.
У 1890 році, здійснюючи поїздку до Львова, він знайомиться з Іваном Франком і місцевою літературною елітою міста. З цього моменту налагоджується співпраця з видавництвами і редакціями журналів «Зоря» і «Правда», публікує дитячі оповідання і вірші.
Цей час характеризується зародженням ліберально-просвітницьких ідей в середовищі молодої української інтелігенції. Коцюбинський примикає до «Братерства Тарасівців».
Після тривалого перебування на Гуцульщині народжується унікальний за своєю суттю шедевр письменника – «Тіні забутих предків». Його твори донині передають колорит цілої епохи українського селянства. Це знаменита «Fata Morgana». «Intermezzo», «Хвала життю», «Коні не винні», «Дорогою ціною», «Під мінаретами», «Харитя», «Цвіт яблуні» та інші.

ЧЕРВОНА РУТА
17 вересня 1989 року у Чернівцях розпочався І Республіканський фестиваль української пісні «Червона рута». З того часу цей музичний український молодіжний фестиваль проходить у різних містах України кожні два роки.
Відбіркові тури перед першим фестивалем «Червона рута» проходили у декількох містах. Самі ж конкурсні програми у таких жанрах, як «поп» і «рок» у Чернівцях проходили у Літньому театрі.
А от конкурсну програму зі співаної поезії та бардівської пісні організатори фестивалю перенесли доволі далеко від центру Чернівців, де глядачів практично не було, окрім журі і самих учасників конкурсу.
Учасників, які дійшли до фіналу, було настільки багато, що, наприклад, конкурс концертів рок-музикантів довелося провести у два дні замість одного. Така велика кількість фіналістів конкурсу перевершила усі очікування організаторів.Фестиваль «Червона рута» тривав 8 днів, події конкурсу широко висвітлювалися у пресі.

Football news:

Zaa from crystal Palace showed racist threats from the instagram account. The police detained a 12-year-old (!) schoolboy
Ole Gunnar Solskjaer: no One wins alone, unless you're Maradona
Ocampos on Messi: you Look at him as a God, but he is real. Leo helps the players
Solskjaer on the martial-Rashford-Greenwood trio: Nothing new for Manchester United. Remember Ronaldo, Rooney and Tevez?
Josep Bartomeu: Barcelona have won La Liga 8 times in 11 years. Historic achievement
Lineker on the CAS decision on Manchester City: it's Hard to know what will happen to the FFP rules after this
Holand's busy holidays: first I sawed trees with my father, then I had a fight with a security guard at a night club