logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

JP Morgan погіршив прогноз зростання української економіки

Аналітики банку JP Morgan погіршили прогноз зростання економіки України в 2019 році з 4,3% в жовтневому огляді до 4% ВВП. У 2020-му вони, як і раніше, очікують зростання ВВП на 3,8%.

«Зростання економіки прискориться в цьому році приблизно до 4%. Але, незважаючи на поштовх до інвестицій, ми прогнозуємо помірне уповільнення в 2020 році на тлі зниження транзиту газу і деякого негативного короткострокового впливу земельної реформи», – відзначають аналітики, пише «Інтерфакс-Україна».

Згідно з прогнозом, в 2021 році зростання економіки підвищиться до 4,5%. Прогноз курсу гривні в JP Morgan не змінили. Згідно з прогнозом, в 2019 році він складе 25 грн/$, в 2020-му – 26,5 грн/$, в 2021-му – 27,5 грн/$.

Аналітики також погіршили прогноз дефіциту поточного рахунку в 2019 році – з 2,8% ВВП в жовтневому огляді до 2,9% ВВП, проте поліпшили очікування цього показника в 2020-му – з 3,8% до 3,4%. В 2021-му дефіцит поточного рахунку очікується на рівні 5%. В банку очікують затвердження нової програми з МВФ в першому кварталі 2020 року і отримання Україною двох траншей протягом наступного року.

«Основні вимоги стосуються земельної реформи, законопроект про яку пройшов перше читання і передбачає відкриття ринку землі з 1 жовтня 2020 року, і поправок до банківського законодавства, які запобігли б скасуванню націоналізованого банку (ПриватБанку – ред.) і, ймовірно, незабаром будуть зареєстровані в парламенті», – зазначено в прогнозі.

Раніше у НБУ заявили, що відсутність траншу МВФ до кінця року не вплине на стабільність економіки.

У листопаді міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service поліпшило прогнози рейтингів семи українських банків зі «стабільного» на «позитивний».

Також Moody’s покращило прогноз для України на «позитивний» зі «стабільного». Однак підтвердження рейтингів на рівні Caa1 демонструє значну зовнішню вразливість України, зокрема, через суттєві виплати за зовнішнім боргом, що відбудуться упродовж найближчих років.

Themes
ICO