Ukraine

Кабмін перекрив схему "Енергоатому" з продажу електроенергії нижче собівартості - експерт

КИЇВ. 14 серпня. УНН. Якщо б Кабмін дозволив "Енергоатому" продавати атомну електроенергію нижче собівартості - під суд пішов би уряд. Про це у своєму Facebook написала експерт Ілона Заєць, коментуючи невдоволення "Енергоатому" ухваленими положеннями уряду про заборону торгувати е/е нижче за собівартість.

Вона пояснила, що "Енергоатом" - компанія державна (оператор всіх національних АЕС) і не має права продавати електроенергію собі в збиток і на догоду бізнесу.

"Попереджали ж вас, не продавайте ПСО нижче ~ 19 копійок. Але ніт, їм треба у Зе бали заробити, щоб обдирати держкомпанію. Але компанія держ, і нижче собівартості продавати не може. І їжаку зрозуміло. Тепер знижуйте собівартість, відкати і прикручуєте розпил. Чи не хочете, ні?" - пише Заєць.

За спостереженням експерта, "Енергоатом" міг свідомо йти на зниження ціни, а різницю отримувати готівкою. Однак, таку схему швидко виявили і прикрили Міненерго і Кабмін, видавши розпорядження про те, що ні "Енергоатом", ні "Укргідроенерго" не має права торгувати електроенергією на комерційних ринках (які не належать до населення) нижче собівартості.

Також наголошується, що безпосередній стосунок до "Енергоатому" може мати політик Андрій Деркач, який нібито в ланцюжку вигодонабувачів від сумнівних схем держкомпанії.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally