logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Канада і Польща зробили заяви по Україні

Канада і Польща зробили заяви по Україні
24 серпня 1991 р. Верховна Рада прийняла Акт проголошення незалежності України Фото: vasilkivrda.gov.u

Канада та Польща визнали незалежність України 2 грудня 1991-го. Стали першими країнами, які зробили це не вагаючись. Залишаються друзями та міцними партнерами у міжнародному співтоваристві.

За день до офіційного визнання відбувся Всеукраїнський референдум. На нього було винесено лише 1 питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?". Того дня понад 90% українців у всіх 27 регіонах, у Криму та Севастополі, обрали відповідь "Так". Тоді ж відбувалися і вибори першого президента України, яким став Леонід Кравчук.

Згодом 3 та 4 грудня Україну визнали Угорщина, Литва та Латвія, а 5 грудня Росія. Протягом року Україну визнали всі держави "Великої сімки", а до 1993-го близько 130 держав. Україна стала повноправним учасником багатьох міжнародних організацій.

Розпочався тернистий шлях розвитку та побудови незалежної, суверенної держави. Перед нею стояли великі національні та політичні виклики, які Україна гідно долає по-сьогодення.

Акт проголошення незалежності України підтримали в усіх адміністративних регіонах України. У цей період їх було 27 - 24 області, 1 автономна республіка та 2 міста зі спеціальним статусом. Для проведення референдуму на території України створили 34 093 дільниць для голосування.

Зараз ви читаєте новину «Канада і Польща зробили заяви по Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Themes
ICO