Поки що світ чекає вакцини як єдиного порятунку від пандемії. Останні дані Всесвітньої організації охорони здоров'я свідчать: лише імунізація 60–70% людей дасть можливість розірвати масове зараження коронавірусом.

Чекають вакцини і в Норвегії. Журналіст "5 каналу" Сергій Барбу, нині там перебуває. Він нині на крайній півночі. Від початку карантину там ще не було жодного українського журналіста. Кореспондент у включенні з Норвегії розповів, яка нині ситуація в країні, чи тестували в Норвегії населення. Також він розповів, як взагалі дістався до Норвегії. 

Ситуація із COVID-19 у Норвегії

Журналіст розповів, що в Норвегії взагалі не буде масового тестування, бо влно просто не потрібно: із тестами Норвегії все добре. У звичному режимі в Норвегії протестували вже близько половини населення Норвегії.  Сергій Барбу
Сергій Барбу5 канал / Час. Підсумки тижня

Наприклад в аеропорту Осло кожен охочий може здати тест на коронавірус і вже за дві години отримати результат і це абсолютно безкоштовно для всіх. В Україні в аеропорту "Бориспіль" така процедура є, але коштує вона 1500 грн.

Норвегія
Норвегія5 канал / Час. Підсумки тижня

Щодо Норвегії, то тут останніми днями фіксують близько 200 випадків кронавірусу на добу, це дуже малий показник. І можна говорити, що пандемія у Норвегії ід на спад і тут всі більше живуть вже новорічними святами, ніж коронавірусом.

Щодо того, де нині перебуває, журналіст розповів, що знаходиться на відстані 500 км за полярним колом.Там глупа ніч все з середини дня. Барбу також розповів, що в цьому регіоні, як виявилося, проживає чимало українців і йому вдалося із ними поспілкуватися.

Громадян України  Сергій розповідає: "Порівняно з Україною, у Норвегії люди ходять без масок, але соціальної дотримуються дистанції. Люди відповідальні і до цього ставляться серйозно. Я себе почуваю тут у безпеці, в Україні так я себе не почував. Взагалі-то люди тут про коронавірус не думають, вони вже думають більше про Різдво і Новий рік, готуються до свят".

Журналіст також розповів, що на півночі Норвегії, де він зараз перебуває, можна вільно пересуватися без масок, всюди є величезна кількість дезинфекторів, тобто свого можна із собою не носити. Крім того, кореспондент підтверджує, що люди і справді дотримуються соціальної дистанції, тобто в супермаркеті до тебе навіть у черзі ніхто близько не підійде, і коли ти стоїш біля прилавка, то люди не підходять, а гречно чекають.

Як дістатися Норвегії

На запитання, як дісталися Норвегії, Сергій Барбу розповів, що зараз є прямий рейс до Осло, він курсує один раз на тиждень, але коли він ним летів, то літак був на дві третини порожній.

Салон літака
Салон літака5 канал / Час. Підсумки тижня

Щодо того, хто може потрапити до Норвегії, то тут величезні обмеження: це лише найближчі родичі тих, хто проживає або є громадянином Норвегії, про туристів взагалі не йдеться.

І щодо процедури, то вона доволі складна. Кожен, хто прилітає в Норвегію, має пройти 10-денну обсервацію. Тобто бути на карантині в обраній владою Норвегії установі. Це може бути готель, який обійдеться 500 крон, тобто 1500 грн, на добу. Тобто  лише щоб прилетіти і почекати, щоб вийти в Норвегії і подивитися на неї, треба пройти 10-денну обсервацію і заплатити близько 15 тисяч гривень за проживання в обсервації.

"Щоправда є винятки, якими ми і скористалися", – каже Сергій Барбу

Що в Норвегії нині з туризмом

Туристів, зокрема, у цьому регіоні зараз нема, констатує кореспондент. І це величезні збитки саме для мандрівної галузі.

Ян Долор, директор музею у місті Альта, розповідає: "Пандемія коронавірусу на туристичну галузь вплинула дуже сильно. Якщо торік у нас було десь 62 тисячі відвідувачів, то вже цього року ми очікуємо близько 28 тисяч. Щодо карантинних правил, то наш персонал у кафе, коли є багато відвідувачів, одягає захисні маски. Також ми регулярно дезінфікуємо усі поверхні, яких торкаються люди, наприклад, сенсорі екрани".

Журналіст також розповів, що йому вже вдалося побувати на крайній північній точці континентальної Європи – це мис Нордкап. Там зазвичай дуже багато туристів, але не тепер. І поки що, каже, кореспондент, незрозуміло, коли туристи повернуться до цих красот, аби їх подивитися, адже у Норвегії поки не прогнозують, коли вони будуть готові відкритися саме для туристів.

Салон літака
Салон літака5 канал / Час. Підсумки тижня
Мис Нордкап
Мис Нордкап 24tv.ua
Мис Нордкап
Мис Нордкап5 канал / Час. Підсумки тижня

Як повідомляв 5.UA, у Норвегії виявили нову мутацію коронавірусу SARS-CoV-2.