Ukraine

Клас на карантині: як запобігти булінгу, якщо один учень захворів на COVID-19

Згідно з правилами МОЗ, якщо в класі є підтверджений випадок зараження коронавірусу, всі учні мають самоізолюватися і перейти на дистанційне навчання. Це може спричинити тиск на когось з учнів. Як уникнути булінгу серед школярів – читайте у матеріалі.

Порадами поділилася психотерапевтка Марина Вострова виданню "Освіторія".

За її словами, на дітей і вчителів ситуація з коронавірусом дуже тисне. "Ми можемо формувати певне ставлення до цієї кризи і в дітей, і в дорослих. Діти дуже залежать від думки та стану дорослих. Тому і батьки, і вчителі повинні співпрацювати, щоб дбати про дітей", – додала вона.

Що робити сім’ї, якщо клас дитини пішов на карантин? Психотерапевтка запевняє, що в першу чергу головне – розмовляти. Це дійсно працює, тому батьки мають говорити з дітьми про вірус і донести кілька важливих тем:

Але є річ, на яку люди можуть впливати — підтримувати і зміцнювати свій імунітет через здорове харчування, фізичні вправи, дихальну гімнастику, масаж пальців тощо.

Якщо діти кажуть: "Через нього/неї ми тепер усі сидимо вдома"

Тут батькам варто сказати: "А уяви, якби захворів ти… Як гадаєш, як би тобі було? Що б ти відчував?" Після цього дитина може злякатися, почати переживати чи відчувати тривогу. Тому спробуйте пояснити, чому не можна так висловлюватися. Також важливо дати дитині можливість висловити свої почуття, адже якщо дитина скаже про свої страхи, в неї знизиться страх і вона стане спокійнішою.

Наступний крок – це співчуття. Так, батьки можуть запитати в дитини, що б вона хотіла почути від інших, якби сама захворіла.

Якщо дитина каже: "Це несправедливо, що через одного мають страждати в самоізоляції всі!"

В такому випадку поясніть дитині, що ми не можемо існувати окремо одне від одного. А ця хвороба показала, як сильно ми взаємозалежимо. Розкажіть дитині, що в нас завжди є вибір, як реагувати на кризу:

Як створити простір співчуття у класі

Вчителі також можуть провести в класі розмову про "уяви, що захворів ти…". Поговоріть з учнями, яку підтримку вони могли б надати однокласнику чи вчителю, який захворів.

Якщо клас уже на дистанційному навчанні, можна зробити це у соцмережах і зробити пост з підтримкою закріпленим у групі. Це можуть бути слова: "Ми з тобою", "Пам’ятай, що ти не один" "Якщо тобі потрібна допомога, напиши мені".

Окрім слів, приємними є малюнки підтримки, які діти можуть сфотографувати і надіслати тому, хто занедужав. Це допоможе створити атмосферу підтримки і співпереживання, а в такому середовищі вже навряд чи з’явиться булінг.

Деякі вчителі практикують "обіймашки онлайн", коли всі одночасно під час уроку в Zoom обіймають себе за плечі. За словами експертів, під час цього починає вироблятися окситоцин, який заспокоює нас. Або ж можна починати день із 3-хвилинного танцю під улюблену пісню класу.

Football news:

Hans-Dieter flick: Bayern played great defense and didn't let Eintracht do much
Ajax with the score 13:0 beat Venlo. This is the biggest win in Eredivisie history
Messi doesn't score for Real Madrid after Ronaldo left for Juve. In the last Clasico before the transfer, they both scored
Sergio Ramos: Clean penalty, I was grabbed. It is unfair to judge the referee
Ronald Koeman: I don't understand VAR, it's working against us. Barcelona do not deserve such defeats
Griezmann did not make any effective actions in five matches under Koeman
Ex-referee Andujar Oliver believes that the referee should not have awarded a penalty against Barca in the Clasico