Ukraine

Кого судитимуть за російські паспорти у Криму і на Сході – Офіс генпрокурора

Паспорти України та РФ
Паспорти України та РФ 5 канал / Час. Підсумки тижня

Україна вбачає в насильницькій паспортизації ознаки воєнного злочину

Кримінальну відповідальність за громадянство Російської Федерації у Криму та на Донбасі нестимуть люди, які змушували інших отримувати паспорти країни-окупанта. Про таке повідомив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, передає видання ZN.UA.

Він наголосив: російське громадянство на тимчасово окупованих територіях Україна визнає "насильницьким і нав'язаним".

"На окупованих територіях Донецької та Луганської областей видано понад 65 тисяч російських паспортів, псевдогромадянство незаконних утворень отримали більш як пів мільйона осіб, або приблизно 15% населення", – зауважив Мамедов.

Заступник генпрокурора також додав: людей, які отримали російські паспорти, за це не судитимуть.

"Відповідальність нестимуть не ті, хто їх отримує, а ті, хто примушує отримувати ці паспорти", – підкреслив Мамедов.

В Офісі генпрокурора наголошують: Україна вбачає в насильницькій паспортизації ознаки воєнного злочину. 

"Насильницька паспортизація – обов'язкова умова перебування на півострові Крим, оскільки відмова від паспорта призводить до певних наслідків: притягнення до відповідальності за порушення міграційних норм РФ, примусової депортації, неможливості працевлаштуватися, відсутності доступу до соціальних і медичних послуг. Це все свідчить про витіснення громадян України з території півострова, штучну зміну демографічної ситуації та заселення Криму громадянами РФ, що є елементами воєнного злочину", – зазначив заступник генпрокурора. 

Інформацію про примусову паспортизацію мешканців окупованого Криму Україна вже передала до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду.

Ситуація з примусовою паспортизацією мешканців ОРДЛО дещо складніша. Наразі Україна не може звернутися до міжнародних організацій щодо цього питання. Спершу необхідно з'ясувати всі обставини отримання паспортів РФ у Луганській та Донецькій областях.

Водночас Гюндуз Мамедов додав: різниця між російськими паспортами і паспортами так званих "ЛНР"/"ДНР" суттєва. 

"Різниця в цьому випадку між паспортами РФ і паспортами незаконних утворень на окупованих територіях Луганської і Донецької областей полягає в тому, що останні не мають жодного юридичного значення з точки зору міжнародного права. Такого документа не визнає жодна держава світу, крім РФ, він не засвідчує жодного факту й не має юридичної сили поза межами тимчасово окупованої території", – наголосив представник Офісу генпрокурора. 

Football news:

Mikhailovich's autobiography - 🔥 Was friends with a criminal boss, rushed to the Inter locker room to deal with Ibra, defeated leukemia
Chelsea's chances of signing Alaba have increased since Tuchel's arrival. Real Madrid is also Interested in the player
Solskjaer about Greenwood: We're talking about the syndrome of the second season. I have always believed that 99% of the effort is 100% of the failure
Oscar: Salah at Chelsea was unstoppable in training, but on the pitch he was timid. Not enough confidence
Koeman on Barca's debts: We helped the club by lowering salaries. This situation is not only here - everyone is suffering because of the coronavirus
Real Madrid's contract negotiations with Ramos and Vazquez have been suspended. The club can not improve conditions due to the crisis
Pioli on Zlatan's red: He apologized. This is what great champions do, which is what Ibrahimovic is