Ukraine

Комітет виборців пояснив, чому держава не готова до місцевих виборів

Підготовка держави до місцевих виборів у нинішньому вигляді ведеться без врахування фактору пандемії, вказали у Комітеті виборців України.

Про це заявив в ефірі Еспресо.TV директор комітету виборців України Олексій Кошель. «Я не просто скептично ставлюсь, я констатую, що на сьогодні українська влада не готова ні до м’якого, ні до жорсткого сценарію проведення виборів в умовах пандемії чи загрози пандемії», – заявив він. Кошель вказав, що на вибори напевне підуть голосувати люди, у яких є коронавірус, і українські органи державної влади мали би подумати про матеріальне забезпечення членів комісій, яке необхідне для безпечного проведення місцевих виборів, про додаткове фінансування цих заходів. «В Україні 33 тис. 400 виборчих дільниць. Уявімо, яку кількість потрібно дезінфікуючих засобів. Йдеться про тонни. Для членів комісій потрібні маски, кількість яких вимірюється мільйонами. Тому що їх потрібно змінювати щокілька годин, а дільниця може працювати в умовах неякісного виборчого законодавства і добу, і навіть більше. Тобто, ідеться про дуже суттєві витрати з державного бюджету», – вказав Кошель.

Для того, щоб зробити вибори безпечними, потрібно для початку щоб головний санітарний лікар Віктор Ляшко або МОЗ дали офіційні рекомендації чи роз’яснення для ЦВК: що робити з хворими, дезінфекторами, масками й тд. Далі потрібно буде вносити зміни у держбюджет, виділяти сотні мільйонів гривень, а для цього має бути голосування у парламенті. Про все це потрібно було думати раніше і не відкладати на останній момент, наголосив Кошель.

Нагадаємо, місцеві вибори відбудуться 25 жовтня.

Раніш прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що місцеві вибори восени відбудуться вже за новим адміністративно-територіальним поділом. Він також повідомляв, що вибори може й бути перенесено – в разі повторного запровадження тотального карантину.

Football news:

Maccabi entered the Champions League without 11 players due to covid. UEFA allows you to play if there are 13 players from the application
Ole Gunnar Solskjaer: De Gea saved us for years, Henderson did the same today. Lingard played well
The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)
At the 1950 world Cup, Amateurs from the United States beat England. The coach of the Americans compared their players to sheep, and the author of the winning goal went missing
Dan Henderson made his debut for Manchester United at the age of 23. He made 141 appearances on loan