logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Криза в Ірані: силовики затримали понад тисячу людей, відключили інтернет і мобільний зв'язок

Десятки тисяч людей 16 листопада вийшли на вулиці в Ірані, протестуючи з приводу підвищення ціни на бензин. Протестувальники палили банки та магазини. Наступного дня, 17 листопада, влада відключила інтернет та мобільний зв'язок. Силовики затримують людей сотнями. Що та чому відбувається в Ірані, а також фото й відео з країни – у матеріалі 24 каналу.

Сервіс NetBlocks відстежує блокування інтернету в різних країнах. Тож вже увечері 16 листопада стало відомо, що без інтернету – 93% території Ірану. Ще ж і надто – майже повністю перестав працювати стільниковий зв'язок.

Протести почалися після того, як у п'ятницю, 15 листопада, президент Ірану Хасан Рухан наказав зменшити субсидії на бензин. Зауважимо, що паливо в Ірані – одне з найдешевших у світі, а от населення – одне з найбідніших (18% людей – за межею бідності, а це майже 15 мільйонів іранців).

Іран
Стрибок цін на бензин спричинив справжню кризу в Ірані / Фото Getty Images

Як уряд Ірану підвищив ціни? Іранець – власник спеціальної бензинової карти може купити 60 літрів бензину на місяць за ціною приблизно 11 євроцентів за літр (раніше його купували за 7 центів). Кому треба понад 60 літрів, то нехай купують за 22 центи.

Насправді ж після наказу президента ціни на бензин стрибнули вгору куди сильніше – до 40 центів за літр. Для порівняння, в Україні ціна літра бензину – приблизно 1 євро, тобто у 2,5 раза вища, ніж в Ірані.

Це обурило людей, вони протестували агресивно, підпалили понад 100 банків і магазинів. Відомо про загибель щонайменше одного поліцейського та одного цивільного. Поранених навіть не рахують. Іранське агентство новин Fars повідомило, що правоохоронці вже затримали понад 1000 людей.

Іран
Протестувальники спалили сотню банків у країні / Фото The Sun

Дивіться відео з соцмереж про те, що відбувається в Ірані:

Духовний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї підтримав владу: мовляв, підвищувати ціни на паливо – треба, бо це рекомендують експерти. А от протестують проти цього "вороги країни, а не її народ".

Themes
ICO