Ukraine

Крок України до ЄС зруйнований, – Соболєв про скандальне рішення Конституційного суду

Рішення Конституційного суду щодо недостовірного декларування зруйнувало одне з найважливіших досягнень Євромайдану. КСУ і будь-який інший суд не можна використовувати для власних політичних ігор.

Депутат 8-го скликання Єгор Соболєв заявив, що крок України до ЄС зруйнований і працює тепер у зворотному напрямку. Таку думку він озвучив в ефірі 24 каналу.

Через скандальне рішення Конституційного суду Володимир Зеленський 29 жовтня скликає Раду нацбезпеки і оборони. На сайті глави держави повідомляють, що президент запропонує членам РНБО обговорити ситуацію та ухвалити відповідні рішення. Соболєв сказав, що має зробити Зеленський, щоб відновити функціонування електронних декларацій та повернути НАЗК всі повноваження.

Що має зробити РНБО та президент

  • По-перше, президент має сказати, що не можна втручатись в роботу суддів, а кожен, хто втручається – його ворог.
  • По-друге, треба припинити будь-який тиск на НАБУ і зупиняти тих, той цей тиск робить. Зараз НАБУ розслідує справу про корупцію в Окружному адміністративному судді і ця справа веде якраз до КСУ.
  • По-третє, є зв'язки з РФ. Нещодавно вийшло розслідування журналістів про те, що чинний голова КСУ за російським законодавством купував нерухомість в окупованому Криму і зрозуміло, що такі історії співпраці з окупаційною владою, не можуть бути припустимими, ба більше, з головою КСУ.

"Головне стратегічне завдання президента, РНБО і парламентської більшості сформулювати такі вимоги до суддів КСУ і такі правила підбору їх, щоб більше ці корупціонери і вся російська агентура туди не могла потрапити. Ми пропонуємо зробити так, як ми робили під час створення Антикорупційного суду, який є зараз найбільш незалежним, запросити іноземних друзів, представників західних партнерів для того, щоб вони могли підібрати нових суддів", – додав депутат 8-го скликання.

Football news:

Тот Tottenham midfielder Winks scored from 49 yards. This is the 3rd result in the Europa League, all - in this draw
This miss will hurt all men: Molde player missed from half a meter and drove into the bar
Mikel Arteta: I am Very happy with Pepe's game against Molde. Arsenal played well overall
Napoli players came out in t-shirts with Maradona's name and number 10 for the Europa League match
Daniele Bonera: Milan is happy with the game with Lille and only regrets the result
Neymar on Maradona: You will always remain in our memory. Football is grateful to you
If football was a movie, Diego would be its main character. Showsport readers say goodbye to Maradona