Ukraine

Кулеба: Голодомор - це трагедія, винуватці якої мають конкретні прізвища

КИЇВ. 28 листопада. УНН. У День пам’яті Голодоморів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав продовжити боротьбу за донесення у світі правди про Голодомор 1932-1933 років та визнання його геноцидом українського народу, передає УНН із посиланням на пресслужбу МЗС.

"Для нас, українських дипломатів, донесення правди про Голодомор-геноцид - це професійний виклик і справа честі. Борючись за визнання Голодомору геноцидом у світі, ми боремося не лише за себе. Ми боремося і за тих, хто не міг захистити себе тоді", - зазначив він.

Міністр зауважив, що у цей день серця співвітчизників в Україні та за кордоном сповнені болю, злості та обурення: болю через співчуття безневинним жертвам Голодомору-геноциду; злості через нелюдську жорстокість, з якою Сталін та його поплічники цілеспрямовано заморили мільйони українців голодною смертю; обурення через спроби радянської, а згодом російської влади приховати правду про злочин.

"Трагедія Голодомору не абстрактна. Вона особиста. Це мозаїка поламаних доль цілком реальних людей. І відповідальність за неї не абстрактна. Вона має конкретні прізвища. Це Сталін, Молотов, Каганович, Постишев, Косіор, Чубар, Хатаєвич та інші більшовики. Сімейну пам’ять не стерти. Розповіді старших про опухлих від голоду людей на вулицях не забути. Покоління наших бабусь та дідусів до скону не могли залишити ані краплі у тарілці. Зокрема, і у моїй сім’ї. Навіть вже за "ситих" років", - підкреслив він.

Дмитро Кулеба закликав трансформувати ставлення до Голодомору-геноциду, зокрема розвінчати міф про те, що українці мовчазно йшли на смерть.

"Історичний факт: за період із 1 січня по 15 липня 1932 року в Україні зареєстровано 932 масові виступи проти сталінської колективізації. Давайте сьогодні також вшануємо героїзм цих людей. Які мали сміливість кинути виклик тоталітарній владі. Невідомо, чи був у них шанс перемогти. Але у них точно була гідність не здатися без бою", - підкреслив він.

Нагадаємо, сьогодні в Україні День пам'яті жертв Голодоморів - щорічний національний пам'ятний день, що припадає на четверту суботу листопада.

Як повідомляв УНН, до дня пам'яті жертв Голодоморів Президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова Верховної Ради Дмитро Разумков звернулись до українського народу.

Football news:

Real Madrid coach Bettoni about 4-1 with Alaves: A well-deserved win. Zidane is very happy with the game
Benzema is about 4:1 with alavesa: a Good game is important for confidence. After a tough week, Real Madrid are on the right track
Cheltenham scored against Man City after an out - in the best tradition of Rory Delap. Throw the ball to 30 meters helped the towel
Benzema has scored 15+ goals in 10 of his 12 seasons at Real Madrid
Ibrahimovic-Zapate: I've scored more goals than you've played in your career
Pep Guardiola: Foden should be a Photon, not de Bruyne. There is only one de Bruyne
Bruno on Liverpool's form: Big clubs and players can prove themselves at any time