Ukraine

Лукашенко доручив перекинути десантників до кордону з Польщею та Литвою

Президент Білорусі доручив розібратися спецслужбам щодо "ланцюга небайдужих" від Вільнюса до Києва.

У Білорусі із Вітебська (поблизу кордону з Росією) до Гродно (біля кордонів із Польщею та Литвою) перекинуть десантно-штурмову бригаду.

Таке доручення під час наради в Центрі стратегічного управління в Міністерстві оборони дав президент Білорусі Олександр Лукашенко, пише tut.by із посиланням на сюжет телеканалу "Білорусь 1".

У Польщі та Литві нині відбуваються навчання НАТО, Лукашенка заявляє про збільшення західної військової присутності, й усе це відбувається на тлі масових протестів проти результатів президентських виборів.

Зокрема, фахівці Збройних сил Білорусі доповіли Лукашенку про "нарощуванні військового компонента" біля західних кордонів (Польща, Литва). Президент Білорусі стурбований кількістю навчань НАТО в сусідніх країнах, нарощування там збройного компонента, тому він і нагадав про вироблений алгоритм реагування на подібні події.

"Я попрошу додатково, оскільки напружена ситуація на західних кордонах, повітряно-десантну бригаду з Вітебська перекинути в Гродно. Я вас дуже попрошу, подякую вам за те, що ви в Брестському регіоні працюєте і порядок там підтримуєте. Нехай в Бресті наша десантно-штурмова бригада залишається і працює у взаємозв'язку з прикордонниками для стабілізації ситуації на південному заході", - зазначив Лукашенко.

У суботу Лукашенко також телефоном поспілкувався з президентом Росії Володимиром Путіним. Після того президент Білорусі заявив, що РФ надасть всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки Білорусі. Зокрема, може йтися про перекидання російських військ на територію Білорусі.

Лукашенко також прокоментував ідею збудувати людський ланцюг небайдужих від Вільнюса (Литва) до Києва (Україна). В опозиційних телеграм-каналах пишуть, ніби цю ідею взагалі першим озвучив сам Лукашенко, а не опозиція.

"Ще один момент, який не може не насторожувати нас, ми також з президентом Путіним це обговорювали: ви бачите не тільки заяву цих держав, які перебувають на заході від нас, не тільки їх пропозицію. Але цікава з'явилася інформація сьогодні вранці про те, що вони хочуть збудувати "ланцюг" від Вільнюса до Києва. Тобто ланцюг небайдужих. Мало на проспекті в Мінську небайдужих з квіточками і в ланцюгах... Уже хочуть виставити від Вільнюса до Києва і зібрати туди понад 300 тисяч чоловік", - сказав Лукашенко.

Президент Білорусі доручив силовикам - Міністерству оборони, МВС, КДБ, генеральному прокурору – "здійснити оцінку, категорично не допустити подібних дій. Ясно, на що натякають: Я це вже проходив після розпаду Радянського Союзу, коли була спроба створення Балто-Чорноморського регіону - санітарної зони: три балтійські держави, Білорусь, Україна, щоб відокремити Росію від Заходу. Але все б нічого, але ми не хочемо бути відхожим місцем і когось санітарити, бути санітарним кордоном. І ми розуміємо, до чого це може призвести. Тому з президентом Росії домовилися про те, що ми будемо тут діяти у взаємодії", - сказав Лукашенко.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. ЦВК оголосила переможцем Лукашенка. Опозиція з таким рішенням не згодна, заявляє про масові фальсифікації та вимагає нинішню владу піти. Водночас тисячі людей у всій Білорусі вже тиждень виходять на протести.

Відео Обурені білоруси готуються до Маршу свободи

Білорусь готується до Маршу свободи, що запланований як наймасштабніша акція в історії країни. Сьогодні ж у Мінську масово попрощалися з жертвою антивладних протестів. Чимало побитих протестувальників досі в лікарнях. Дехто - в реанімації. Водночас, Лукашенко шукає підтримки у Путіна. Про розвиток подій у сусідів – далі в сюжеті.    

Обурені білоруси готуються до Маршу свободи

Football news:

Koeman Pro 3:0 with Celta: Proud of the team. The results show that we are on the right track
Milan extended their unbeaten streak to 18 games by beating Rio Ave on penalties in the Europa League qualifier
Arteta on Manchester City in the League Cup: Arsenal are not very lucky with the draw. This is another test
Klopp about losing to Arsenal and Liverpool in the country of dreams, you have to score. Last pass failed
Muller held the UEFA ceremony in the stable. There had Neuer, Kimmich and Evangeliski
Liverpool 4 seasons in a row, cannot get past the 5th round of the League Cup and 2012 wins the tournament
Leno - first Arsenal goalkeeper in 8 years not to miss at Anfield