Ukraine

«Мабуть, комусь не подобається, що менеджмент в Україні може бути успішним», — Андрій Садовий про обшуки в аеропорту «Львів»

У львівському аеропорту провели обшуки щодо діяльності підприємства у сфері надання рекламних послуг. Керівництво летовища вбачає у цьому ряд порушень, які суперечать кримінальному процесуальному кодексу. Міський голова Львова підтримав Тетяну Романовську, керівницю аеропорту, та побажав сили у боротьбі за правду.

«Нашій державі не потрібні успішні менеджери. До такого висновку можна прийти, якщо спробувати розібратись в тому, що відбувається зараз у львівському аеропорті. В п’ятницю там проводили обшуки. Вилучили документи, про які не клопотали. Директорку Тетяну Романовську звинувачують у зловживанні службовим становищем в інтересах аеропорту. Так, саме так абсурдно це виглядає. Вся суть в тому, що аеропорт надає рекламні послуги, які до речі, передбачені статутом підприємства. Мабуть, комусь не подобається, що менеджмент в Україні може бути успішним», — написав на своїй сторінці у Facebook Андрій Садовий.

У п’ятницю, 27 листопада, за участю працівників прокуратури, Служби безпеки України та Національної поліції України в приміщенні адміністративного корпусу аеропорту було проведено обшук. Обшук проходив у кримінальному провадженні, зареєстрованому 16.07.2019, щодо діяльності аеропорту у сфері надання рекламних послуг — одного із статутних видів діяльності аеропорту.

«В липні 2019 року нам стало відомо про таке кримінальне провадження. По цьому провадженні до нас двічі приходили працівники правоохоронних органів і ми надавали усі документи. Претензій у слідства не було. Ті документи, які у нас в п’ятницю вилучили, ми легко могли б надати і для цього не потрібно було б проводити обшук. Очевидно, що прийшли за тими документами, які вони не могли отримати в законний спосіб. На наш погляд, обшук відбувся незаконно і ми будемо й далі процесуально за цим слідством слідкувати та відстоювати нашу позицію в суді», — зазначає Ірина Сав’як, начальниця юридичного управління аеропорту.

Протягом 2019 — 2020 років аеропорт двічі надавав документи в межах цього кримінального провадження, послідовно та аргументовано надавав доводи правомірності надання рекламних послуг в аеропорту, в тому числі залучив відповідних фахівців та отримав науковий висновок, який підтверджує законність здійснення рекламної діяльності аеропортом, проте доводи та надані докази ігноруються слідством. За словами керівництва аеропорту, підстав на проведення обшуку не було оскільки аеропорт не відмовляв у наданні документів, які стосуються рекламної діяльності аеропорту.

«Ситуація з цим кримінальним провадженням виходить за межі кримінального процесуального кодексу і за межі того, що може робити слідство. Я, як адвокат, був присутній під час обшуку, і маю суттєві зауваження до того, що робило слідство. Проблема в тому, що слідство замість того, щоб вилучити в аеропорту документи, які слідчим суддею воно мало дозвіл влучати, забирало також ті документи, на які дозволу воно не мало. Тобто були кричущі порушення кримінального процесуального кодексу.

Важливо розуміти, що впродовж 1,5 року аеропорт співпрацював зі слідством. Зараз під ударом Тетяна Романовська та колектив підприємства за те, що вони, грубо кажучи, зробили аеропорт успішним та здобули фінансові надходження за рекламу. Відтак, ми готуємо скарги на дії слідчих та буде слідкувати за цієї ситуацією", — наголошує Сергій Матвіїв, адвокат міжнародного аеропорту «Львів».

«Я вважаю, що це безпрецедентний напад на роботу аеропорту і дестабілізація ситуації в підприємстві. Це виклик не лише мені, а й всім працівникам аеропорту та всім пасажирам, що літають через Львів. Ми вважаємо, що справа, яку розслідують, є абсолютно надуманою, тому ми буде відстоювати свою правоту. Переконані, що наша робота є правильною і ми правомірно надаємо рекламні послуги», — додає Тетяна Романовська, директорка аеропорту «Львів».

Football news:

Puyol presented Barca's form for the match against Real Madrid. It combines the colors of the club and the flag of Catalonia
Barca has the highest revenue in the 2019/20 season - 715.1 million euros. Real Madrid, Bayern Munich, Manchester United and Liverpool are in the top 5 (Deloitte)
Van de Beek has no intention of leaving Manchester United. Solskjaer believes in the midfielder and will give him a chance
Lampard couldn't say goodbye to the Chelsea players. The Czech briefly informed them of his resignation before training
Every time Messi doesn't play, Barcelona wins. Ex-Argentina goalkeeper Gatti about Leo
Barca's debt is 1.2 billion euros. The club wants to postpone loan repayments
Jordi Alba: I understand why people might hate me. I really play hard