logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Махрові клематиси добре приживаються восени

Автор: FORUM.BESTFLOWERS.RU
  Через теплу осінь цього року клематиси можна садити до середини листопада. Навесні квітка довше приймається
Через теплу осінь цього року клематиси можна садити до середини листопада. Навесні квітка довше приймається

— У квітнику маю кольорових їжаків. Так називаю махрові клематиси, — розповідає 35-річна Софія Карабань із села Озерці Володимирецького району Рівненської області. — Ці квіти добре приживаються восени. Через теплу осінь цього року їх можна садити до середини листопада. Посаджена навесні квітка довше приймається.

Копає яму розміром 60х60 см і завглибшки 70 см. Кидає на дно камінці та пісок. Коріння дорослої рослини без дренажу може загнитися. Ставить рослину і засипає землею.

Клематиси накриває в листопаді, коли почорніє лист. Його обрізує, щоб у квітці не зимувала гусінь. Обережно знімає лозу з арки на землю.

— Якщо робити все нахрапом, то пошкодиться лоза. Вона крихка. У місці згину дає мікротріщини. Там розвиватимуться хвороби.

Обмотує агроволокном і пригинає до землі. Мульчує гілками ялинки. Опале листя не підходить, бо накопичує збудники хвороб.

— Два роки як відмовилася від звичайних сортів клематису. Махрові виглядають по-багатому. Якби не плетючі стебла, то здалося б, що ростуть жоржини.

Сорти Жозефіна і Кайзер цвітуть у травні–черв­ні та повторно в серпні. Їх малиново-рожеві квіти мають діаметр 15 см. Подібний сорт Дансін Смайл повторно цвіте у вересні. Лавандовий клематис Тешіо квітне двічі. На початку та наприкінці літа. Спершу пелюстки скручені в трубки. Після розпускання стають гладкі.

— Не треба панікувати, якщо рослини в перший рік зацвіли звичайним цвітом. Махрові сорти "розганяються" за два-три роки. У мене теж так було. Саджу сорти спеціально один біля одного, щоб чергувалися кольори. Виглядає здалеку, як яскравий килим.

Themes
ICO