Ukraine

Марсохід Curiosity знайшов сліди мегаповеней на Червоній планеті

Марс
Марс Shutterstock

За словами науковців, сліди від повеней раніше не ідентифікувалися штучними супутниками

Команда вчених NASA за допомогою даних, зібраних марсоходом Curiosity, підтвердила, що у кратері Гейл на Марсі близько 4 млрд років тому сталися мегаповені, повідомляє Engadget.
Це перший випадок, коли сліди мегаповеней зафіксували з використанням даних, які зібрав ровер Curiosity, заявив співавтор статті, опублікованої у виданні Nature, Альберто Фейрен.

"Сліди від потопів раніше не ідентифікувалися штучними супутниками", – уточнив він.

Зазначається, що команда науковців використала знімки, які зробили камери Mars Hand Lens Image та Mastcam на борту марсохода Curiosity, для спостереження за камінням і мінералами у кратері Гейл, і виявила відкладення, спричинені раптовими паводками після того, як сформувався кратер. На дуку вчених, повені спричинив потужний удар від падіння метеорита, який згенерував достатньо тепла, щоб величезна кількість льоду планети розтанула. Під час цього виділилися вуглекислий газ та метан, які у поєднанні з водяною парою на короткий час забезпечили теплий та вологий клімат, що призвело до проливних дощів по всій планеті, а кам'яні утворення зсунулися із кратера Гейл.

Наявність води на Марсі може свідчити про існування життя на планеті, саме тому NASA та інші космічні агентства шукають її на небесних тілах Сонячної системи.

Нагадаємо, Державне космічне агентство України уклало угоду про співпрацю із програмою "Артеміда", в межах якої відбуватиметься освоєння Місяця, Марсу, комет та астероїдів. 

Football news:

Pep Guardiola: Tuchel is an exceptional coach. I am sure he will succeed with Chelsea
Flick's future in Bayern is in doubt. He has a difficult relationship with Salihamidzic
Mikhailovich's autobiography - 🔥 Was friends with a criminal boss, rushed to the Inter locker room to deal with Ibra, defeated leukemia
Chelsea's chances of signing Alaba have increased since Tuchel's arrival. Real Madrid is also Interested in the player
Solskjaer about Greenwood: We're talking about the syndrome of the second season. I have always believed that 99% of the effort is 100% of the failure
Oscar: Salah at Chelsea was unstoppable in training, but on the pitch he was timid. Not enough confidence
Koeman on Barca's debts: We helped the club by lowering salaries. This situation is not only here - everyone is suffering because of the coronavirus