У Києві проходять численні мітинги проти медреформи, яка залишає медиків без роботи, а пацієнтів без допомоги

З ослабленням карантину по всій країні прокотилася хвиля мітингів. Наприклад, недавно мітингували пасажирські перевізники, а до них на протести виходили ресторатори і фермери. Тепер же настала черга медиків, які також вийшли в центр столиці на протест. І не завадив навіть дощ.

Головний посил на мітингах медиків – лікарям просто нічим годувати, а також лікувати пацієнтів в психіатричних лікарнях. Такий головний спіч медиків під дощем вранці, 19 травня, в Києві, пише Telegram-канал PavlovskyNEWS.

Наприклад, неподалік станції метро «Дорогожичі» медики лікарні «Психіатрія» вишикувалися вздовж дороги, щоб хоч якось привернути увагу влади до їхньої проблеми.

Під час мітингів медики кажуть, що Національна служба здоров’я просто не виділяє потрібну кількість грошей на утримання психічнохворих. Коштів просто не вистачає навіть на закупівлю ліків. Про харчування і належних побутових умовах в лікарні і говорити не доводиться. Також гостро стоїть питання щодо фінансування виплат по зарплатах медикам.

Також медики по всій країні медики кажуть, що в нинішніх реаліях після «медреформи імені Уляни Супрун» психлікарні і протитуберкульозні служби недоотримують від 50 до 80% фінансування. Якщо ситуацію не виправити найближчим часом, то медики просто залишаться без роботи.

Тепер переносимося під Кабінет міністрів. Тут також з самого ранку утворився мітинг, але вже не лікарів, а молодих батьків і співробітників дитячих садків.

Всі вони вимагають якомога швидше запустити роботу дитсадків, щоб дорослі могли спокійно віддати своїх дітей на виховання в дитячий сад, а самим займатися заробітком грошей. Також учасники мітингів запевняють, що в дитсадках дотримуватися всіх запобіжних заходів.