Ukraine

Медики розповіли, чому ми тремо очі і до чого це може привести

Медики розповіли, чому ми тремо очі і до чого це може привести

Коли ти втомився після важкого робочого дня або відчуваєш ранкову сонливість, твої руки самі тягнуться до очей. Варто тільки потерти очі, як втома і сонливість відступають, ти починаєш відчувати себе краще і бадьоріше. Терти очі приємно, але це не найкорисніше заняття, в перспективі звичка терти очі призводить до зниження зору.

Про це пише fiteria.

Почему мы трем глаза?

Найчастіше люди труть очі при відчутті свербіння і подразнення, а також в стресових ситуаціях. При розтиранні здійснюється стимуляція вироблення слізної рідини, втомлені очі зволожуються, сльоза вимиває з очей частинки пилу і інші подразники. Але мало хто знає, що потирання очей може ініціювати окулокардиальний рефлекс, при якому потирання очей викликає уповільнення пульсу і зниження рівня стресу. Саме завдяки цьому механізму, потираючи очі, ми відчуваємо себе більш спокійними.

При цьому, потираючи очі занадто часто, ти підвищуєш ризик пошкодити їх структуру, якщо на поверхні ока знаходиться вія або інша чужорідна частинка, то вона може привести до подряпин на рогівці ока.

Біль при подряпинах на рогівці – це не найприємніше відчуття, при ньому постійно здається, що в оці є щось чужорідне, підвищується чутливість до світла.

Також потирання очей можуть нанести пошкодження судин, очі стануть червоними і роздратованими. Страждає і шкіра навколо очей, від механічного впливу вона стає темніше. Червоні очі в поєднанні з темною шкірою навколо них – це не найприємніше видовище, людина відразу починає виглядати змученою і старою.

При наявності генетичної схильності розтирання очей може призвести до витончення рогівки, а також до зміни її форми. Даний стан називають кератоконус, рогівка стає конусоподібною, зір сильно погіршується, для його відновлення необхідно провести операцію.

Це досить вагомі причини для того, щоб простежити за собою і зрозуміти, як часто ти треш очі. Особливо небезпечною звичка терти очі стане для власників контактних лінз, краї лінз можуть нанести серйозні пошкодження рогівки. Люди, які в минулому перенесли лазерні операції для корекції зору, схильні до більш сильного ризику занести в очі інфекцію при потирання.

Необхідно проаналізувати причини, за якими ти треш очі, і знайти більш безпечне дію для заміни. Якщо причиною бажання потерти очі є сухість і роздратування, то варто спробувати краплі-замінники сльози, вони роблять очі більш зволоженими. Якщо ж тобі часто хочеться терти очі через стрес, то буде безпечніше замінити цю дію на дихальну гімнастику.

Як повідомлялось раніше, медики назвали прості вправи для здоров’я очей тим, хто працює з монітором.

Football news:

Klopp on the championship corridor from city: I don't need it. We don't celebrate events from a week ago
Inter will announce the transfer of Hakimi after the end of the season
Zidane on Hames' words about Real Madrid: I understand him. He wants to play more, which is normal
The environment of Grisman outraged by the behavior of leopards. They believe that Messi can change the situation
CEO akhmata about Glushakov: We are happy with it. We will discuss the future at the end of the season
Arteta Pro 4:0 with Norwich: Arsenal are moving in the right direction
Heness about Sane: This transfer will make Bayern even more beautiful