Ukraine

Мер Львова презентував програму відновлення міста «Львів завтра»

Міський голова Львова Андрій Садовий провів Zoom-зустріч з ректорами львівських університетів, під час якої презентував програму виходу міста з кризи «Львів завтра». Мер міста вислухав всі поради, щоб вдосконалити, доопрацювати програму.

«Інститут міста з профільними фахівцями підготували програму «Львів завтра. Відновлення». Ми не говоримо про шалений розвиток, а про те, щоб наздогнати те, що вже втратили. Я потребую ваших мудрих порад. Ми планували винести цю програму на виконавчий комітет і на сесію.

Це цікава програма, бо більше невідомого, ніж відомого. Ми не знаємо, коли закінчиться пандемія, чи будуть ліки від коронавірусу. Є сумна картина і в економіці, і в психологічному стані людей. Львів за квітень недоотримав у бюджет 170 млн грн. Така ж динаміка буде і на наступні місяці. Ми акумулюємо ресурс, робимо усе, щоб підсилити медицину міста, інвестуємо кошти в наші лікарні, хоча вони не є базовими по коронавірусу, але туди в першу чергу везуть пацієнтів.

Важливо додами, що в межах міста ми плануємо створити великий резервний фонд — багато устаткування та амуніції. Хочемо робити в лікарні швидкої допомоги реанімацію на 100 ліжок, де треба апарати ШВЛ. Ми мусимо мати у резерві кілька млн масок, захисних костюмів. Домовляємось з бізнесом, щоб почати виробництво цих речей у Львові", — розповів на початку зустрічі Андрій Садовий.

Опісля директор Інституту міста Олександр Кобзарев запрезентував саму програму.

«Ми вивчали багато країн і сформували такі певні тренди:

Масове тестування — це найкращий спосіб виявити ті осередки


Віддалена робота: всі, хто можуть працювати віддалено, мають це робити
Гігієна та маски
Діджиталізація: компанії, яка онлайн-послуги надають, зазнали ріст, а не зниження прибутків.
Дистанція
Інформація: мешканці потребують чесної і оперативної інформації.
Використання колективного інтелекту. Чим більше людей залучені до спільного думання, тим більше шансів подолати кризу
Моніторинг наступної хвилі.
Ми зібрали близько 160 ідей і відібрали ті реалістичні, які можна реалізувати у Львові. Мова йде про безпеку, медицину, бізнес, взаємодопомогу і взаємопідтримку. Ми ці заходи розглядаємо, як банк ідей, бо ми не знаємо, що краще спрацює, тому буде створена робоча група, яка буде відбирати проекти. Нам треба вже мати позитивні результати, ми не можемо чекати. Ми залучаємо всі зацікавлені сторони. Без співпраці з бізнесом та мешканцями ми не зможемо досягнути результату", — сказав Олександр Кобзарев.

Згодом кожен з присутніх представників ВНЗ міста висловив свою думку стосовно програми відновлення «Львів завтра», дав поради, на що ще варто звернути увагу, та запропонував свою підтримку і допомогу. В свою чергу міський голова Львова подякував за активність, адже прийняття правильної програми зараз має ключову роль.

«Ця програма — це такий дороговказ, нам важлива ваша мудра порада, бо після програми ми вийдемо на чіткий план дій. Сьогодні важко спрогнозувати ситуацію. Ми у місті покинуті самі на себе. Ми не отримали жодної гривні від держави. Допомога бізнесу відбувається за кошти міста — місто звільнило бізнес від сплати певних податків. Це така аномальна ситуація. В кожній країні держава з резервного фонду виділяє кошти і міста не втрачають, а ми — втрачаємо, тому треба акумулювати зусилля і ресурси», — додав Андрій Садовий.

Football news:

Zinedine Zidane: Hames is an important player. I wish him a happy birthday
Atalanta controlled the ball for 8 minutes and 11 seconds before the first goal against Juventus
Jovic will be able to play with Villarreal if the third test for the virus is negative
Hodgson on Zaa threats: He did the right thing when he let people know. There is no excuse for this
Setien on Messi's rest: Of course, he needs it. But the score in the match against Valladolid was too slippery
Immobile – the fans of Lazio: Some people seem to have too short a memory. Leave my family alone
Holand was kicked out of a nightclub in Norway