Ukraine

Міністр юстиції пропонує зробити з Лук’янівки на готель для екстремалів

Лук’янівський слідчий ізолятор розвантажать і на його базі можна зробити готель.

Про таку ідею міністр юстиції Денис Малюська розповів у коментарі журналістам у четвер, 2 липня, повідомляє Укрінформ. Чиновник вказав, що інвесторів не цікавлять будівлі Лук’янівки, бо вони мають статус історичних пам’яток, які заборонено перебудовувати та зробити наприклад офіси.  Зараз в міністерстві планують частково розвантажити Лук’янівське СІЗО за рахунок нового ізолятора на Бориспільській трасі. «Єдиний можливий варіант, який я бачу, але знову ж таки, з бізнесом він не прорахований, це готель, наприклад. Готель, який міг би бути стилізований під в’язницю. В Європі це практикується, користується популярністю», – розповів міністр. Він вказав, що у цьому СІЗО утримувались чимало історичних постатей XIX століття – початку XX – Максим Рильський, Грушевський, Винниченко. «Складно знайти документи, щоб можна було відслідкувати, хто, де, в якій камері конкретно перебував, але якщо нам це вдасться, це взагалі буде туристична бомба. Тобто можна ночувати в номері, який був в’язницею, і де, наприклад, перебував відомий поет чи політик. Тим паче недалеко від центру», – сказав Малюська.

У будь якому випадку, міністр юстиції наголосив на тому, що слідчі ізолятори впродовж 10 років будуть виведені за межі центрів міст, очікується лише ухвалення закону, який дозволить Мін’юсту продавати тюрми й залишати 70% доходу на нове будівництво.

Нагадаємо, у травні в українських СІЗО запустили функціонування платних камер із поліпшеними умовами. Платні камери розраховані на «білокомірцеву злочинність» та тих, хто не може внести заставу. Доходи від запуску платних камер у СІЗО спрямують на ремонт ізоляторів.

Міністр юстиції України Денис Малюська розповів про етапи реформи слідчих ізоляторів, строки впровадження платних камер та появи повністю приватних СІЗО. Також Мін’юст розглядає введення лімітів на тривалість перебування людей в ізоляторах.

Football news:

Conte about Inter before the 1/4 Europa League: we Continue to progress, we become stronger
Piontek is Interesting to Fiorentina. Herta wants just over 20 million euros
Barzagli or Grosso will replace Pirlo in Juventus U23
Daudov about Akhmat: I am Sure that the team will Interact better with each new game
Balotelli is Interesting to Besiktas. He is offered 2.5 million euros a year
Matuidi will leave Juventus. He has offers from Ligue 1 and MLS
Spartak is going to withdraw from the RPL because of the refereeing – your reaction?