Ukraine

Міністр встановив рекорд

22 лютого 2014 року Арсен Аваков став в. о міністра внутрішніх справ. Відповідне рішення тоді ухвалила Верховна Рада.

Автор: УНІАН
  Аваков шість років керує МВС.
Аваков шість років керує МВС.

Через п'ять днів парламент затвердив уряд на чолі з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком. Аваков став міністром.

Відтоді працює у четвертому уряді. Був у двох Яценюка, одному Гройсмана і тепер - за прем'єрства Гончарука.

До роботі в Кабміні Аваков двічі був народним депутатом — від "Батьківщини" і "Народного фронту". П'ять років керував Харківською облдерж­адміністрацію. Займався банківським, будівельним, нафтогазовим бізнесом, теплоенергетикою.

У відомстві відбулися зміни. Створили Національну поліцію, Національну гвардію, Державну службу з надзвичайних ситуацій, сервісні центри МВС. Ліквідували пожежну інспекцію. Запрацювала єдина лінія 102 та колцентр Нацполіції. Міністерство координує роботу Державної прикордонної служби.

- Зеленському дійсно немає ким замінити діючого міністра. Так, щоб це дуже серйозне відомство було керованим, - каже політичний оглядач Леонід Швець.

"Зеленський ще не укріпився у владі, не відчув її. Побоюється залишитися сам на сам з МВС. Легше домовитись з Аваковим. Тому зараз обоє є союзниками. Хоча Арсен Борислович для Володимира Олександровича – ситуативний партер. Питання, ким його замінити Зеленського муляє постійно. Аж до того: "Скажіть мені на кого, я заміню". Хоче, щоб навколо нього були люди, яким він довіряє. Аваков таким не є. Але того, кому можна довірити МВС, поки немає.

У такий силовий орган не можна поставити будь-кого. Не кожного приймуть і не кожен впорається. Це як родео, де ковбої на мустангах їх підкорюють. І Аваков – спритний родео-наїзник. Йому вдалося приборкати всю цю мусорську спільноту. Це дуже не просто для людини з боку. Більше того, він зміцнився у цій системі. Знає її від і до.

Зеленському треба позбутися міністра Авакова в цьому році. Лакмусовим папірцем буде справа Шеремета. Бачимо, куди це все йде. Справа стане саме тим камінчиком, об який Аваков спіткнеться", - каже Леонід Швець.