Ukraine

Міноборони переписало проєкт наказу про «штрафи за вогонь у відповідь»

«Наказ №330» про штрафи для українських військових за вогонь у відповідь на Донбасі має мотивувати українських військових, - Міноборони - Міноборони переписало проєкт наказу про «штрафи за вогонь у відповідь»

«Наказ №330» про штрафи для українських військових за вогонь у відповідь на Донбасі має мотивувати українських військових, - Міноборони

Проєкт наказу №330, що нібито запроваджує штрафи для військових на Донбасі за відкриття вогню у відповідь і який викликав резонанс, наразі відкоригований. Про це заявили представники Міноборони на засіданні Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, повідомляє Укрінформ.

Як зазначила заступник голови комітету Мар'яна Безугла (фракція «Слуга народу») після засідання, що проходило 25 вересня у закритому режимі, наказу №330 не існує. «Тобто, то був проєкт, ми теж мали застереження щодо нього, він не був зовсім коректним. Там переробили зовсім інший наказ. Ідея була закладена цілком зрозуміла, тим не менш, сформульована, особливо в чернетці, яка потрапила на загал, некоретно, і комітет у цьому одностайний... Те, що було зроблено некоректно, виправлено, представники Міністерства оборони доповіли... Відповідно зараз ситуація скоригована», – запевнила Безугла.

За її словами, на засіданні парламентарії висловили застереження, щоб надалі Міністерство оборони обов'язково радилось із профільним комітетом щодо будь-яких рішень, «які є глобальними і впливають на сприйняття громадян», щоб не було помилок навіть на етапі проєктування тих чи інших рішень.

Як повідомлялося, 18 вересня журналіст Юрій Бутусов оприлюднив інформацію, що міністр оборони Андрій Таран видав наказ, за яким українських військовослужбовців штрафуватимуть за вогонь у відповідь на обстріли окупантів, а командирів штрафуватимуть за «невиправдані бойові втрати».

Пізніше у цей же день Міністерство оборони заявило, що «наказ №330», який, за даними ЗМІ, нібито, вводить штрафи для українських військових за вогонь у відповідь на Донбасі, ще не виданий. Робота над документом триває і метою його є мотивувати українських військових.

Football news:

Filimonov about Safonov and Maksimenko in the national team: A question of time
Milner on 1-0 with Ajax: it was important for Liverpool to show a good game after a week of UPS and downs
Lukaku has 4+2 in the last 3 games in the Champions League. He participated in all 6 Inter goals
Miranchuk on the draw with Salzburg: Two goals on the road is a very good indicator
Hector Herrera on 0:4 with Bayern: We played very well with the best team in the world. Don't write off us
Antonio Conte: Borussia are well prepared, they have a lot of potential. Inter could have won
Guardiola on 3:1 with Porto: a Good start. In the Champions League, there are 5 substitutions, the players who came out showed themselves well