Ukraine

Міносвіти прокоментувало пораду лікувати рак содою, надруковану у шкільному підручнику

У Міносвіти відреагували на скандал із сумнівними рецептами, які потрапили до підручника з хімії для 9 класу. Відомство не планує забороняти книжку і навіть вважає такі фейки корисними для школярів.

Про це повідомили в Міносвіти у відповідь на запит «Громадського» з приводу підручника з хімії для 9 класу, який рекомендувало Міносвіти. У ньому зокрема вказано, що харчова сода допомагає у профілактиці та лікуванні онкозахворювань, а також у відбілюванні зубів. Вказується, що ці рекомендації взяті з сайту «Всеукраїнської асоціації пенсіонерів». У відповіді МОН говориться, що інформація про вплив харчової соди на здоров’я у сприятиме розвитку критичного мислення в учнів і наразі немає підстав для скасування з підручника грифу «рекомендовано Міністерством». Більше того, МОН наполягає, що звичайна сода має цілющі властивості, при цьом посилаючись на те, що Нобелівський лауреат у галузі фізіології та медицини Отто Варбург на початку 20 століття довів, що однією з причин виникнення раку є «порушення засвоєння клітинами кисню через те саме закислення організму». Так, звичайна сода нібито може зменшити вплив негативних факторів і відновити кислотно-лужний баланс, що «не дає розвиватися бактеріям, вірусам, грибкам і раковим клітинам». Міністерство цитує публікацію на ресурсі «UkrMedia», на якому, зокрема, немає інформації про редакторів видання та принципи роботи. У публікації згадується радянський лікар Іван Неумивакін — прихильник альтернативної та космічної медицини, та вказується, що вживання соди «вирішує багато різних проблем зі здоров’ям».

«Обеззброює ракові клітини, полегшує лікування від алкогольної та наркотичної залежностей, вирішує проблеми зі серцевим ритмом, усуває непотрібні скупчення у суглобах і хрящах, поліпшує пам’ять та увагу, заповнює втрату рідини в організмі», — цитують у міністерстві.

Крім Неумивакіна, у відповіді МОН згадується італійський лікар Туліо Сімончіні, який «у своїй теорії стверджує, що рак це грибкове захворювання і для боротьби з ним не потрібно використовувати хіміотерапію». У 2006 році його позбавили права займатися медичною діяльністю. Він вважає, що рак можна вилікувати розчином соди та використовував свій метод у «лікуванні». У 2012 році загинув пацієнт, якого «лікували» таким чином.

Нагадаємо,  автор шкільного підручника з хімії для 9 класу розмістив у ньому сумнівні рецепти, взяті з сайту Всеукраїнської асоціації пенсіонерів. Дітям радили лікувати онкологію та відбілювати зуби харчовою содою, лікувати сечокам‘яну хворобу недоказовою фітотерапію та вживати спиртовий компрес при застудних захворюваннях.

Раніше народний депутат від «Слуги народу» та екс-кандидат у міністри освіти Юлія Гришина заявила, що не має претензій до шкільного підручника з хімії для 9 класу, у якому радять лікувати онкозахворювання содою, а опіки – господарським милом.

Тим часом організація MED GOblin опублікувала повний список фейків та сумнівних тверджень у згаданому підручнику авторства М.М. Савчин:

Football news:

Benteke could move from Crystal Palace to West Brom
En-Nesiri is the 1st Sevilla player in 81 years to score a hat-trick in 2 consecutive La Liga home games
Real Madrid coach Bettoni about 4-1 with Alaves: A well-deserved win. Zidane is very happy with the game
Benzema is about 4:1 with alavesa: a Good game is important for confidence. After a tough week, Real Madrid are on the right track
Cheltenham scored against Man City after an out - in the best tradition of Rory Delap. Throw the ball to 30 meters helped the towel
Benzema has scored 15+ goals in 10 of his 12 seasons at Real Madrid
Ibrahimovic-Zapate: I've scored more goals than you've played in your career