Ukraine

Місцеві вибори: у Чернівцях ЦВК повідомила про масове відкликання членів комісій на дільницях

У Чернівцях другий тур виборів мера, призначений на 29 листопада, опинився під загрозою. У ЦВК повідомили, що більшість партій відкликали своїх членів комісій на виборчих дільницях.

Цей крок з боку партій загрожує організації проведення голосування, уточнили в ЦВК, пише УНН.

До складу Чернівецької ТВК надійшли подання місцевих організацій політичних партій про дострокове припинення повноважень всього 444 членів дільничних виборчих комісій від цих партій.

Відкликати своїх учасників вирішили партії «Батьківщина» (216 членів ДВК), «Європейська солідарність» (128 членів), «Наш край» (85 членів), «Рідне місто» (15 членів).

Місцеві організації партій не мають повноважень відкликати кандидатури, подані ними до складу виборчих комісій, додали в ЦВК.

«Такі дії організацій партій можуть створити перешкоди в належній підготовці проведення повторного голосування з виборів Чернівецького міського голови. Зокрема, при певних обставинах можуть виникнути проблеми з повноважністю засідань дільничних виборчих комісій – у зв’язку з відсутністю мінімальної кількості членів комісії, необхідної для проведення засідання; з достатністю голосів для прийняття рішень комісій, а також належною організацією роботи комісій під час голосування і підрахунку голосів виборців.

Центральна виборча комісія зі свого боку вживає заходів щодо забезпечення належної організації повторного голосування в місті Чернівці та закликає відповідні місцеві організації партій, членів виборчих комісій та інших суб’єктів виборчого процесу максимально відповідально і усвідомлено поставитися до своєї ролі в забезпеченні виборчого процесу», – повідомили в прес -службі ЦВК.

Раніше комітет виборців України зафіксував у другому турі місцевих виборів численні факти недотримання протиепідемічних заходів, незаконну агітацію і «каруселі» з підвозом людей автобусами.

На виборах міського голови Львова та Черкас перемогли діючі мери, повідомили екзит-поли.

У Полтаві в другому турі виборів здобув перемогу екс-мер, раніше позбавлений своїх повноважень. Його опонент від партії «Слуга народу» Сергій Іващенко виявився на другому місці.

Football news:

Bale scored in the FA Cup for the first time since 2013. He has 4 goals in 13 games at Tottenham
Frank Lampard: I didn't have enough time to take Chelsea to the next level
Ozil will receive 3 million euros in Fenerbahce from July. Lifting - 550 thousand
Phil Neville now coaches the Beckham Club in sunny Miami. I left the England women's national team for this before the Olympics
Chelsea hope Tuchel will be at the match against Wolverhampton on Wednesday
Antonio Conte: Inter lost 0:2 in the last derby. We need to play Milan more decisively in the Cup
Pioli about the Italian Cup derby: Milan wants to win the Italian Cup, but we have a very difficult grid