logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Молдова екстрадувала сімох громадян Туреччини за зв’язки з терористичною організацією Гюлена

Молдова екстрадувала сімох громадян Туреччини за зв’язки з терористичною організацією Гюлена

Влада Молдови підтвердила видворення з країни сімох іноземних громадян. Служба інформації і безпеки країни заявила, що іноземців видворили, «після того, як була доведена загроза для національної безпеки».

Про це повідомляє «Громадське».

Як повідомляє молдовське видання Ziarul de Garda, семеро висланих людей – громадяни Туреччини, яких на батьківщині підозрюють у зв’язках з проповідником Фетхуллахом Гюленом.

Служба інформації і безпеки Молдови стверджує, що громадяни підозрюються у «зв’язках з ісламістським угрупованням, яке веде незаконну діяльність у багатьох країнах».

Усі видворені – співробітники мережі турецьких ліцеїв «Горизонт», яка також діяла і у Молдові.

За даними видання Ziarul de Garda, спершу співробітників «Горизонту» затримали і серед затриманих був і неповнолітній.

Один зі свідків затримання розповів журналістам, що до вчителів турецьких ліцеїв прийшли додому поліцейські – як вони оголосили, з метою перевірки документів. «Однак потім всіх затриманих заштовхали в машину і відвезли в невідомому напрямку», – йдеться у повідомленні.

Ziarul de Garda з посиланням на адвоката передає імена затриманих громадян: Реза Доган, Хасан Караджоглу, Ферідун Тюфекчі, Ясин Озділ, Ахмет Білж, Муждат Челяді.

Ім’я ще одного затриманого невідоме.

Зазначається, що у березні 2018 року правоохоронці Молдови вже затримували директора ліцею «Горизонт» у Кишиневі Тургая Шена. Його відпустили під підписку про невиїзд, а пізніше справу відносно директора було припинено.

Влада Туреччини зверталися до Молдови із проханням закрити ліцеї «Горизонт» ще у 2017 році.

Themes
ICO