logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

МЗС Канади замість Христі Фріланд може очолити міністр інфраструктури та громад, – ЗМІ

Новим міністром закордонних справ Канади замість Христі Фріланд може бути призначений член канадського парламенту Франсуа-Філіп Шампань.

Він є членом керівної ліберальної партії та членом парламенту від одного з округів у Квебеку від 2015 року, повідомляє видання CBC News.

Шампань у 2017-2018 роках очолював міністерство міжнародної торгівлі, а зараз керує міністерством інфраструктури та громад.


Можливий очільник МЗС Канади Франсуа-Філіп Шампань

Чому Фріланд залишає пост глави МЗС Канади

Наразі відомо, що виконуюча обов'язки голови МЗС Канади Христя Фріланд може отримати нову посаду у сформованому уряді прем'єр-міністра Джастіна Трюдо. Раніше неофіційно повідомлялося, що вона може очолити нове міністерство міжурядових справ Канади, яке буде займатися розв'язанням внутрішніх проблем країни.

На виборах у жовтні Ліберальна партія Трюдо зберегла владу, але втратила більшість у парламенті.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо офіційно представить свій новий кабінет міністрів на церемонії в офіційній резиденції генерал-губернатора Канади в середу, 20 листопада.

Що треба знати про Христю Фріланд?Канадська письменниця, журналістка і політик. Зараз є міністром закордонних справ Канади, раніше очолювала міністерство міжнародної торгівлі. Має українське коріння, її мати Галина Хом'як народилася після війни в Німеччині у таборі для біженців.

Фріланд часто публічно підтримує Україну. 6 грудня вона російською мовою звернулася до голови МЗС Росії Сергія Лаврова та просто в обличчя розкритикувала агресивні дії РФ у районі Азовського моря. Тоді Кремль обстріляв кораблі ВМС та захопив у полон 24-х українських моряків.

Згодом

міністр українською мовою виступила на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в Мілані. Там вона вимагала від Росії повернути в Україну полонених моряків та засудила дії РФ на Азові.

Themes
ICO