logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

На парламентських виборах в Іспанії перемагають соціалісти - екзитпол

Однак сформувати більшість їм буде складно, попереджають оглядачі.

Соціалістична робітнича партія очільника уряду Педро Санчеса перемагає на парламентських виборах в Іспанії, що відбулися у неділю, 10 листопада.

Про це свідчать результати екзитполу, який провів іспанський телеканал RTVE. Дані дослідження свідчать, що соціалісти здобувають близько 27,3 відсотка голосів виборців. Це вже друга поспіль впевнена перемога партії Санчеса на парламентських виборах - попереднього разу соціалісти здобули більшість у парламенті під час виборів у квітні цього року.

Водночас консервативна Народна партія дещо покращує свій результат у порівнянні із результатом попередніх виборів. Цій партії прогнозують 20,1 відсотка, що дасть їй змогу стати другою за кількістю депутатів фракцією іспанського парламенту. Втім, оскільки обидві партії ще до виборів виключили можливість утворення спільної коаліції, формування дієздатної більшості буде вкрай ускладненим, пише інформаційне агентство dpa.

Також, за попередніми данними, суттєво покращити свій результат на цих виборах, перемістившись з п'ятої на третю позицію, змогли правопопулісти з партії "Вокс". Такий результат може забезпечити їм від 56 до 59 місць у парламенті - майже вдвічі кращий показник, ніж було за підсумками квітневого голосування.

Лівий альянс "Подемос" у порівнянні з квітневими результатами суттєво втрачає і може розраховувати на 30-34 крісла в парламенті. Ще одна політична сила, яка відчутно втратила на цих виборах - це ліберальна сила "Громадяни", які замість 57 мандатів тепер отримають до 15 парламентських крісел, пише інформаційне агентство Reuters.

Нагадаємо, що 18 вересня у Іспанії оголосили дострокові вибори через відсутність більшості у парламенті. Ще у липні парламент не зміг повторно призначити Санчеса прем'єр-міністром країни - через це він залишався у статусі виконувача обов'язків голови уряду.

Відео В Іспанії на вірність присягнув новий очільник уряду Педро Санчес

У прем'єрському кріслі він змінив конкурента, консерватора Маріано Рахоя, якому вчора Парламент висловив вотум недовіри через корупцію в його партії. Санчес уже пообіцяв узятися за каталонське питання, а надто, що сьогодні в Каталонії теж склав присягу новий прем'єр - соратник Карлеса Пучдемона - Кім Торра. 

В Іспанії на вірність присягнув новий очільник уряду Педро Санчес
Themes
ICO