Ukraine

На Сумщині реорганізують заклади профтехосвіти

На Сумщині реорганізують заклади профтехосвіти

До кінця 2021 року на Сумщині мають переглянути мережу закладів профтехосвіти, аби їхня можливість готувати кадри відповідала потребам роботодавців. Частину училищ закриють. Які та де, в обласному департаменті освіти поки не кажуть: працює комісія.

Остаточне рішення прийматиме спеціальна комісія, розповіла директорка обласного освітнього департаменту Вікторія Гробова.

«Щоб була сучасною матеріальна база і готували спеціалістів, робітничі кадри за тими професіями, які потрібні та необхідні на ринку праці у регіоні. На сьогодні у нас — 29 закладів, 27 із них – заклади, які готують на ринок праці за різними професіями – це і кухарі, і перукарі, і механізатори, які ремонтують техніку, це у нас і офіціанти, і закрійники – це різний спектр професій. Тут залежно від того, яка потреба на ринку, ми формуємо якраз наше регіональне замовлення, скільки треба підготувати кадрів», — сказала вона Суспільному.Суми .

З початку року на обліку обласного центру зайнятості було понад 11 тисяч вакансій. З них понад 6 тисяч – робітничі. Найбільший попит на трактористів, фрезерувальників та водіїв.

«На сьогодні у базі даних обласної служби зайнятості більше ніж 1,5 тисячі вакансій різного профілю. 30% — це кваліфіковані робітники з інструментом, 30% — це трактористи, машиністи, водії, токарі, 9% — це фахівці, ті ж самі техніки, сестра медична, електрик, механік. 58 вакансій ,це 9 %, це — професіонали. Будемо казати, що найбільший попит на кваліфікованих робітників», — говорить начальниця відділу обласного центру зайнятості Алла Придатко.

Нині на території області 29 закладів професійно-технічної освіти. У Конотопському районі – 6, Охтирському – 1, Роменському – 5, Сумському – 12, Шосткинському – 5.

За інформацією Сумського обласного центру зайнятості, за січень-травень 2021 року на Сумщині було 11, 2 тисяч вакансій.
Структура вакансій
30,6% (3335 вакансій) – це робітники з обслуговування, експлуатації, контролювання за роботою технологічного устаткування (тракторист, машиніст крану, водій, токар фрезерувальник, апаратник).
13,5% (1473 вакансії) – найпростіші професії – (прибиральник, підсобний робітник, сторож, двірник).
12,9% (1404 вакансій) – кваліфіковані робітники з інструментом (слюсар-ремонтник, електромонтер, електрогазозварник, столяр, швачка, пекар, налагоджувальник, маляр, муляр).
10,7% (1172 вакансії) – представники торгівлі та послуг (кухар, бармен, офіціант, манікюрник, продавець, перукар).
10,1% (1097 вакансій) – професіонали (інженер, лікар, економіст, спеціаліст державної служби).
8,1% (885 вакансій) – фахівці (технік, сестра медична, електрик, механік, бухгалтер).
6,9% (751 вакансія) – вищі державні службовці, керівники, менеджери.
4,3% (466 вакансій) – кваліфіковані робітники сільського та лісового господарства, риборозведення та рибальства (лісоруб, озеленювач, свинар, тваринник, дояр).
3% (329 вакансій) – технічні службовці (касир, діловод, секретар, оператор ПК, адміністратор, листоноша).

Краснопільському професійно-технічному училищу — 36 років. Раніше тут здобували професію трактористи, будівельники, плодоовочівники, кухарі та продавці.
«В училищі — дві групи. І обидві навчаються за спеціальністю муляр-штукатур, лицювальник-плиточник. На сьогодні у нас працює 18 людей. В основному викладачі – це сумісники, із педпрацівників тих, що працювали раніше, залишилася я одна», — говорить соціальний педагог Краснопільського училища Софія Алексенко.
На території закладу є навчальний корпус, лабораторія, їдальня, гуртожиток і 91 гектар угідь.

Олексій Міщенко до училища прийшов працювати водієм. Змінив не одну посаду: завгосп, інструктор, нині – механік.
«Шість груп випустили. У нас ще МАЗ був. Його Білопілля забрало. Теж було дві групи водіїв. Трактористів, трирічників, було дві групи. Ті, які рік навчалися, водіїв категорії С — на вантажну й трактористи. Техніка на ходу. Отам комбайн — так він, вже віджив своє й ДТшка 75 — він такий, що вже куди його. Де ви бачили, щоб на ньому дітей вчити, там же двигун двигуном заводиться», — говорить він.

Зараз тут вчиться 28 дітей. З яких половина – це третьокурсники. Вони проходять практику в охтирському профтехучилищі. За планом обласної освіти з наступного навчального року туди мають перевести і решту учнів.

В охтирському училищі є 7 спеціальностей.
«Це і сільське господарство, й автотранспорт, громадське харчування, сфера послуг, електромонтажні роботи. Це і газоелектрозварники, і будівельники. Ми намагаємося моніторити ринок праці й дивитися, що надалі необхідно для нашого господарства. Так як ми готуємо електриків, це дуже перспективний такий напрямок, це електромонтери з устаткування сонячних батарей, альтернативні види енергії, це дорожні робітники», — каже заступниця директора хтирського училища Ольга Ніжник.

Усього тут навчається понад 400 учнів. Заклад має дві філії: у Тростянці та у Великій Писарівці.

У Краснопіллі, говорить голова громади Юрій Яремчук, максимум, що зможуть — зберегти одну групу: «Звичайно є багато питань сьогодні щодо демографії, щодо актуальності тих професій, які готуються в закладі. Для нас важливо, щоб він продовжив функціонування. Сьогодні ми ініціюємо перед департаментом освіти і науки державної адміністрації питання відновлення роботи однієї з груп. Якої саме, звичайно, це маємо визначити з колективом і департаментом, де найбільше є база навчальна під цю професію».
Під потреби роботодавців: на Сумщині реорганізують заклади профтехосвіти

Football news:

Scotland coach Clarke: There were a lot of good moments during the group stage, but no points scored
England are the most boring group winners in history. Two goals were enough! And at the World Cup, the Italians once became the first even with one
Dalic - to the fans after reaching the Euro playoffs: You are our strength, and we will be your pride
Modric became the youngest and oldest goalscorer in Croatia at the Euro
Czech Republic coach Shilgava: We came out of the group and fought with England for the first place. We got what we wanted
Gareth Southgate: England wanted to win the group and continue to play at Wembley-and it succeeded
Luka Modric: When Croatia plays like this, we are dangerous for everyone